ATP Gstaad: Dustin Brown pokonał Juana Monaco, porażka mistrza Poznań Open

Dustin Brown w dwóch setach pokonał Juana Monaco i awansował do II rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP w Gstaad. Radu Albot, zeszłotygodniowy triumfator challengera w Poznaniu, przegrał z Tristanem Lamasine'em.

Marcin Motyka
PAP/EPA / PETER SCHNEIDER

We współczesnym tenisie nieczęsto zdarza się, że efektowność bierze nad górę nad efektywnością. A to własnie wydarzyło się we wtorkowym meczu I rundy turnieju ATP w Gstaad. Niekonwencjonalnie grający Dustin Brown pokonał 6:2, 7:5 solidnego Juana Monaco.

Brown, który w ciągu 61 minut gry posłał sześć asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 34 z 40 rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem oraz wykorzystał trzy z siedmiu break pointów, o ćwierćfinał imprezy J. Safra Sarasin Swiss Open Gstaad zmierzy się z Thomazem Belluccim, turniejową "trójką".

Paul-Henri Mathieu wykonał pierwszy krok w kierunku powtórzenia sukcesu z 2007 roku, kiedy to triumfował w Gstaad. We wtorek Francuz ograł 7:5, 6:1 Marco Chiudinellego. Następnym rywalem oznaczonego numerem ósmym Mathieu będzie kolejny Szwajcar, Henri Laaksonen. Ostatni reprezentant gospodarzy, który pozostał w turnieju, po tie breaku trzeciego seta okazał się lepszy od Jozefa Kovalika.

W holenderskim starciu Robin Haase po godzinie i 50 minutach wyeliminował Thiemo de Bakkera. O ćwierćfinał 29-latek z Hagi powalczy z Horacio Zeballosem, który pokonał 6:4, 6:2 "szczęśliwego przegranego" z eliminacji Agustina Velottiego. Pierwotnie Argentyńczyk miał zagrać z Fernando Verdasco, lecz Hiszpan wycofał się, podając za powód ból nogi.

Radu Albot, zeszłotygodniowy triumfator challengera w Poznaniu, nie będzie miło wspominał debiutu w Gstaad. W I rundzie J. Safra Sarasin Swiss Open Gstaad 2016 Mołdawianin zdobył tylko sześć gemów w konfrontacji z Tristanem Lamasine'em. Francuz, dla którego to dopiero drugi wygrany mecz w głównym cyklu, w II rundzie stanie naprzeciw Alberta Ramosa. Hiszpan w niedzielę cieszył się z triumfu w Bastad.

W najdłuższym i najdramatyczniejszym spotkaniu drugiego dnia turnieju Konstantin Krawczuk w dwie godziny i 56 minut wygrał 6:7(5), 7:6(4), 7:6(7) z Guido Pellą, w tie breaku trzeciego seta broniąc piłki meczowej. W II rundzie Rosjanin zagra z Eliasem Ymerem.

J. Safra Sarasin Swiss Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)