WTA Bastad: dobry dzień dla Niemek, Annika Beck i Julia Görges w ćwierćfinale

Annika Beck pokonała 6:2, 6:0 Łotyszkę Anastasiję Sevastovą w II rundzie turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bastad. Do ćwierćfinału awansowała również inna Niemka Julia Görges.

PAP/EPA / PETER KLAUNZER

Po Norymberdze i Gstaad Annika Beck (WTA 37) osiągnęła trzeci ćwierćfinał w 2016 roku. W II rundzie turnieju w Bastad Niemka oddała dwa gemy Anastasiji Sevastovej (WTA 49). W trwającym 46 minut spotkaniu 22-latka z Bonn wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. Jej łupem padło 52 z 78 rozegranych punktów.

Kolejną rywalką Beck będzie broniąca tytułu Johanna Larsson (WTA 82), która pokonała 6:0, 6:3 Sarę Sorribes (WTA 145). W trwającym 80 minut spotkaniu Hiszpanka popełniła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko dziewięć z 26 punktów przy swoim drugim podaniu. Szwedka miała 17 okazji na przełamanie i wykorzystała siedem. Reprezentantka gospodarzy osiągnęła piąty ćwierćfinał w sezonie (po Hobart, Acapulco, Rabacie i Gstaad).

- Nie czuję wielkiej presji, to samo wydarzyło się rok temu. Tak naprawdę nie myślę o tym - powiedziała Larsson, gdy ją zapytano o wycofanie się Andżeliki Kerber. W ubiegłym sezonie na takim sam krok zdecydowała się Serena Williams, która również oddała walkowerem mecz II rundy. - Staram się skoncentrować na sobie, na tym, że czeka mnie trudny mecz w ćwierćfinale i nie mogę się go doczekać - dodała Szwedka, która drugi finał w Bastad osiągnęła w 2013 roku. Przegrała w nim z Sereną Williams. W ubiegłym sezonie Larsson w meczu o tytuł pokonała Monę Barthel. A pierwszy finał w szwedzkiej imprezie osiągnęła w 2011 roku, gdy przegrała z Poloną Hercog.

Mimo wycofania się Andżeliki Kerber był to udany dzień dla Niemek. Oprócz Beck do ćwierćfinału awansowała Julia Görges (WTA 73), która wygrała 2:6, 6:4, 6:2 z Bethanie Mattek-Sands (WTA 106). W ciągu dwóch godzin i dziewięciu minut obie tenisistki popełniły po sześć podwójnych błędów, ale 27-latka z Bad Oldesloe zaserwowała osiem asów, a Amerykanka tylko jednego. Görges awansowała do trzeciego ćwierćfinału w 2016 roku (po Auckland i Norymberdze). W sumie w 1/4 finału wystąpią trzy Niemki, w środę awans wywalczyła Laura Siegemund.