ATP Umag: przerwana seria Martina Klizana, zmarnowany meczbol Pablo Cuevasa

Martin Klizan przegrał w trzech setach z Andrejem Martinem w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP w Umagu. Z zawodami pożegnał się też najwyżej rozstawiony Pablo Cuevas, który nie wykorzystał meczbola w pojedynku z Gastao Eliasem.

Marcin Motyka
PAP/EPA / DANIEL BOCKWOLDT

Seria wygranych meczów z rzędu przez Martina Klizana dobiegła końca na sześciu. Słowak, który w zeszłym tygodniu triumfował w prestiżowych zmaganiach w Hamburgu, w II rundzie turnieju ATP w Umagu uległ rodakowi, Andrejowi Martinowi. Klizan przegrał pojedynek, w którym zwycięstwo miał niemal w kieszeni. Prowadził 6:2 i 5:4, a w dziesiątym gemie drugiego seta przy własnym serwisie miał pięć piłek meczowych. Nie wykorzystał jednak ani jednej szansy i ostatecznie przegrał 6:2, 5:7, 3:6 po dwóch godzinach i 26 minutach zaciętej walki.

Martin w ćwierćfinale Konzum Croatia Open Umag zagra z Joao Sousą. Rozstawiony z numerem drugim Portugalczyk w czwartek bez straty partii uporał się z Leonardo Mayerem, wyrównując bilans bezpośrednich starć z Argentyńczykiem na 1-1.

W czwartek z turniejem w Umagu pożegnał się także finalista z Hamburga, Pablo Cuevas, który również nie wykorzystał meczbola. Najwyżej rozstawiony tenisista chorwackich zawodów niespodziewanie przegrał 6:3, 3:6, 6:7(7) z Gastao Eliasem.

Portugalczyk, który w ciągu 134 minut gry zapisał na swoim koncie trzy asy, 41 zagrań kończących, 40 niewymuszonych błędów oraz dwa przełamania, w 1/4 finału stanie naprzeciw Pablo Carreno. Hiszpan, turniejowa "szóstka", wyeliminował Tejmuraza Gabaszwilego.

Konzum Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)