WTA Stanford: Magda Linette pokonana w deblu. Polka leci do Montrealu

Magda Linette i Julia Glushko przegrały 3:6, 4:6 w I rundzie gry podwójnej turnieju WTA Premier w Stanfordzie z amerykańską parą Raquel Atawo i Abigail Spears.

Rafał Smoliński
Magda Linette WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Magda Linette

Rozstawione z "dwójką" Raquel Atawo i Abigail Spears były wyraźnymi faworytkami czwartkowego spotkania, dlatego ich dwusetowe zwycięstwo dziwić nie powinno. Obie pary wypracowały po siedem break pointów, lecz lepszą skuteczność w ich wykorzystaniu miały zawodniczki gospodarzy.

W premierowej odsłonie reprezentantki USA zadały decydujący cios w ósmym gemie. Z kolei w drugim secie wszystko rozstrzygnęło się już na samym początku, kiedy doszło do pięciu kolejnych przełamań. O jedno więcej zdobyły Amerykanki i to one zwyciężyły po 70 minutach 6:3, 6:4.

Magda Linette może teraz myśleć o kolejnych startach. Już w sobotę czekają ją eliminacje do zawodów WTA Premier 5 na kortach twardych w Montrealu. Pierwszą rywalkę w kanadyjskich zawodach 24-letnia poznanianka pozna w piątek.

Bank of the West Classic, Stanford (USA)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 846 tys. dolarów
czwartek, 21 lipca

I runda gry podwójnej:

Raquel Atawo (USA, 2) / Abigail Spears (USA, 2) - Magda Linette (Polska) / Julia Glushko (Izrael) 6:3, 6:4