ITF Wuhan: Urszula Radwańska z problemami tylko w pierwszym secie

Urszula Radwańska tylko w pierwszym secie miała problem z odniesieniem zwycięstwa nad Ayaką Okuno. Po 84 minutach Polka triumfowała 6:4, 6:1 i awansowała do II rundy turnieju ITF na kortach twardych w Wuhanie.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska Newspix / Fotonews/Konrad Koczywas / Na zdjęciu: Urszula Radwańska

Zawody odbywają się na kortach Optics Valley Tennis Center, na których na przełomie września i października jest rozgrywany turniej WTA Premier 5 - Dongfeng Motor Wuhan Open. Najwyżej rozstawione w imprezie są Chinka Qiang Wang i Japonka Kurumi Nara.

25-letnia Urszula Radwańska została oznaczona "ósemką" i w I rundzie trafiła na 279. w rankingu WTA Ayakę Okuno. W partii otwarcia Polka przegrywała już 1:4 z różnicą dwóch przełamań, lecz wygrała pięć gemów z rzędu i całego seta 6:4.

W drugiej partii krakowianka nie mała już większych problemów. Japonka straciła podanie w czwartym gemie i Polka pewnie zmierzała po zwycięstwo. Jeszcze raz przełamała serwis rywalki i po wygraniu pięciu gemów z rzędu zwieńczyła mecz wynikiem 6:4, 6:1.

O miejsce w ćwierćfinale chińskiej imprezy Radwańska powalczy już w środę, a jej przeciwniczką będzie Koreanka Na-Lae Han, która pokonała Tajwankę Ching-Wen Hsu 7:5, 1:6, 6:3. Polka bardzo potrzebuje punktów, ponieważ w poniedziałek wypadła z Top 200 światowej klasyfikacji. Aktualnie jest 228. singlistką globu.