WTA Montreal: Anastazja Pawluczenkowa na drodze Agnieszki Radwańskiej do ćwierćfinału

W III rundzie turnieju WTA Premier 5 w Montrealu Agnieszka Radwańska zmierzy się z Anastazją Pawluczenkową, z którą wiele razy toczyła zażarte boje.

WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak

W II rundzie Agnieszka Radwańska zmierzyła się z Moniką Niculescu i pokazała dwa oblicza. W pierwszym secie Polka straciła jednego gema, a w drugim wróciła z 3:5 po obronie trzech piłek setowych. - W drugiej partii nie serwowałam tak dobrze jak w pierwszej i zapłaciłam za to cenę. Warunki także nie były idealne, ponieważ trochę wiał wiatr. Najważniejsze dla mnie jednak jest to, że zakończyłam ten mecz w dwóch setach - przyznała krakowianka.

Pawluczenkowa turniej w Montrealu rozpoczęła od pokonania w trzech setach Julii Putincewej, a w II rundzie odprawiła Christinę McHale. Dla Rosjanki Rogers Cup nigdy nie był szczęśliwą imprezą. W pięciu poprzednich startach wygrała łącznie jeden mecz. Ostatnio z bardzo dobrej strony pokazała się w Wimbledonie (ćwierćfinał) i znów może być dla Radwańskiej niebezpieczną rywalką.

Pawluczenkowa to tenisistka o olbrzymim potencjale. Ma świetny forhend, solidnego woleja i potrafi zagrać wszystko z każdej pozycji na korcie. Jej gra to jednak istna sinusoida. Nigdy nie wiadomo, które swoje oblicze zaprezentuje: czy zagra tenis porywający z małymi wahaniami, czy może pokaże obraz zawodniczki totalnie zdekoncentrowanej, psującej najprostsze piłki. W swoim dorobku ma osiem singlowych tytułów w głównym cyklu. Trzy razy grała w wielkoszlemowych ćwierćfinałach (Roland Garros i US Open 2011, Wimbledon 2016). W czołowej "20" rankingu Rosjanka zadebiutowała już w 2010 roku. Najwyżej znalazła się na 13. miejscu (lipiec 2011).

Radwańska wygrała cztery z sześciu dotychczasowych meczów z Pawluczenkową, ale dwa po trzysetowych bitwach. Rosjanka była górą w 2009 roku w Indian Wells i w ich ostatniej konfrontacji, dwa lata temu w Eastbourne.

Dwa lata temu Radwańska zdobyła w Montrealu tytuł po zwycięstwie w finale nad Venus Williams. Polka w Rogers Cup gra po raz ósmy i powalczy o siódmy ćwierćfinał. Tej fazy nie osiągnęła jedynie w 2010 roku, gdy w III rundzie przegrała ze Swietłaną Kuzniecową.

Rogers Cup, Montreal (Kanada)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,714 mln dolarów
czwartek, 28 lipca

III runda: kort centralny, nie przed godz. 20:30 czasu polskiego

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) bilans: 4-2 Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 16)
23 365 258 zarobki ($) 6 265 166

Bilans spotkań pomiędzy Agnieszką Radwańską a Anastazją Pawluczenkową (główny cykl):

Rok Turniej Etap Zwyciężczyni Wynik
2008 Wimbledon III runda Radwańska 6:3, 6:2
2009 Indian Wells ćwierćfinał Pawluczenkowa 7:6(8), 6:4
2013 US Open III runda Radwańska 6:4, 7:6(1)
2013 Seul finał Radwańska 6:7(6), 6:3, 6:4
2014 Australian Open III runda Radwańska 5:7, 6:2, 6:2
2014 Eastbourne I runda Pawluczenkowa 6:4, 3:6, 7:6(4)

Jakim wynikiem zakończy się mecz Agnieszki Radwańskiej z Anastazją Pawluczenkową?