WTA Nanchang: Japonka i dwie Chinki w ćwierćfinale

Japonka Misa Eguchi pokonała 6:4, 6:2 Chinkę Lin Zhu i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Nanchang.

W czwartek awans do ćwierćfinału turnieju w Nahchang wywalczyła Japonka i dwie Chinki. Misa Eguchi (WTA 141) wygrała 6:4, 6:2 z Lin Zhu (WTA 157). W trwającym 83 minuty spotkaniu 24-letnia reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni ani razu nie była zagrożona stratą podania, a sama wykorzystała trzy z 11 break pointów. Japonka osiągnęła drugi singlowy ćwierćfinał w głównym cyklu (po Baku 2014).

Rozstawiona z numerem ósmym Xinyun Han (WTA 142) przegrała 6:3, 4:6, 2:6 ze swoją rodaczką Ying-Ying Duan (WTA 163). W trwającym dwie godziny i 17 minut meczu 27-latka z Tiencinu wykorzystała siedem z 16 break pointów i awansowała do trzeciego ćwierćfinału w głównym cyklu. Dwa osiągnęła w ubiegłym roku w Pattaya City oraz w swoim rodzinnym mieście.

Fangzhou Liu (WTA 183) pokonała 6:4, 6:3 Su Jeong Jang (WTA 186). Koreanka popełniła sześć podwójnych błędów i wykorzystała tylko jedną z czterech szans na przełamanie. Chinka odebrała rywalce podanie trzy razy i po raz pierwszy zagra w ćwierćfinale zawodów głównego cyklu. Kolejną rywalką reprezentantki gospodarzy będzie Eguchi, z którą wygrała dwa z trzech dotychczasowych meczów.

II runda nie została zakończona, bo mecz rozstawionej z numerem drugim Kurumi Nary z Tajwanką Kai-Chen Chang nie odbył się z powodu deszczu. W piątek zwyciężczyni tej konfrontacji wyjdzie na kort po raz drugi, aby po przerwie na odpoczynek zmierzyć się w ćwierćfinale z Ying-Ying Duan.