WTA Nanchang: Kurumi Nara i Francesca Schiavone odpadły w ćwierćfinale

Japonka Kurumi Nara przegrała 1:6, 5:7 z Chinką Ying-Ying Duan w ćwierćfinale turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Nanchang. Do półfinału nie awansowała Włoszka Francesca Schiavone.

Francesca Schiavone WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Francesca Schiavone

Rozstawiona z numerem drugim Kurumi Nara (WTA 92) w piątek rozegrała dwa mecze. W II rundzie zmierzyła się z Kai-Chen Chang (WTA 219) i zwyciężyła 7:5, 6:4. To spotkanie nie odbyło się dzień wcześniej z powodu deszczu. W II secie Japonka wróciła ze stanu 1:3. Wykorzystała sześć z 10 break pointów. Tajwanka popełniła dziewięć podwójnych błędów.

W ćwierćfinale Nara przegrała 1:6, 5:7 z Ying-Ying Duan (WTA 163). W trwającym 74 minuty spotkaniu Chinka obroniła cztery z pięciu break pointów i awansowała do pierwszego w karierze singlowego półfinału w głównym cyklu. Dla Japonki był to pierwszy ćwierćfinał od lutego (Kaohsiung).

Kolejną rywalką Duan będzie inna reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni Misa Eguchi (WTA 141), która rozbiła 6:1, 6:2 Fangzhou Liu (WTA 183). W ciągu 70 minut Japonka zdobyła 18 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 14 break pointów. W ten sposób osiągnęła pierwszy w karierze półfinał w głównym cyklu. Duan wygrała oba dotychczasowe mecze z Eguchi w turniejach ITF: w 2013 w Goyang i w 2014 roku w Suzhou.

Francesca Schiavone (WTA 104) przegrała 7:5, 1:6, 2:6 z Risą Ozaki (WTA 133). W I secie Włoszka prowadziła 4:0 i do końca meczu zdobyła jeszcze tylko sześć gemów. W trwającym dwie godziny i 10 minut meczu mistrzyni Rolanda Garrosa 2010 popełniła 11 podwójnych błędów. Japonka wykorzystała osiem z 11 break pointów i osiągnęła pierwszy w karierze singlowy półfinał w głównym cyklu.

O finał Ozaki zagra z Vanią King (WTA 106), która pokonała 6:0, 6:4 Kai-Lin Zhang (WTA 111). Amerykanka wykorzystała sześć z siedmiu break pointów i awansowała do drugiego półfinału w 2016 roku (Bukareszt). Dla Chinki był to drugi ćwierćfinał (Kanton 2014).