WTA Cincinnati: kuriozalny mecz Ostapenko i Schmiedlovej, złej passy Ivanović ciąg dalszy

Blisko trzy godziny trwał mecz Jeleny Ostapenko i Anny Schmiedlovej, którego stawką był awans do II rundy turnieju WTA na kortach twardych w Cincinnati.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / TANNEN MAURY

Pierwsza odsłona wtorkowego pojedynku nie zapowiadała czegoś takiego. Anna Schmiedlova po zaledwie 21 minutach wyszła na prowadzenie w setach. Wkrótce też Słowaczka zbudowała przewagę w II secie, ale nie zraziło to Jeleny Ostapenko. Ze stanu 1:4 Łotyszka doprowadziła do remisu, broniąc po drodze dwie piłki meczowe, więc do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim lepsza okazała 19-latka z Rygi, dzięki czemu zrównała się z rywalką.

Na samym początku trzeciej partii Ostapenko szybko przełamała szwankujący w tym sezonie serwis Słowaczki. Wówczas do kontrataku przystąpiła Schmiedlova i równie łatwo wygrała kolejne pięć gemów. Kiedy spotkanie znów wydawało się być stracone dla Łotyszki, ta ponownie zdołała wyrównać i ostatecznie zwyciężyć w tie-breaku po blisko trzech godzinach walki.

W II rundzie Ostapenko zmierzy się z rozstawioną z "15" Karoliną Pliskovą, zaś broniącą tutaj punktów za ubiegłoroczny ćwierćfinał Schmiedlovą czeka duży spadek w rankingu WTA.

Radość gospodarzom i miejscowym kibicom sprawiły Coco Vandeweghe i Christina McHale, które pokonując odpowiednio Sarę Errani i Saisai Zheng również zameldowały się w II rundzie turnieju wliczanego do cyklu US Open Series.

Czwartą porażkę z rzędu poniosła Ana Ivanović. Tym razem, była liderka rankingu singlistek nie zdobyła nawet seta w starciu z Donną Vekić, która także nie może zapisać tego sezonu do najbardziej udanych. O awans do III rundy i cenne punkty Chorwatka zagra z Johanną Kontą.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)