ATP Cincinnati: Kyrgios po raz drugi zmierzy się z Coriciem. Opelka obronił dwa meczbole

Nick Kyrgios pokonał Lucasa Pouille'a 6:2, 7:5 i awansował do II rundy turnieju w Cincinnati. Z pierwszego zwycięstwa w imprezie rangi ATP Masters 1000 cieszył się w poniedziałek Reilly Opelka, który obronił dwa meczbole w starciu z Jeremym Chardym.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / TANNEN MAURY

Rozstawiony z "14" Nick Kyrgios zakończył mecz I rundy zawodów Western & Southern Open po północy czasu lokalnego, ale spisał się znakomicie. W ciągu 67 minut posłał 16 asów, obronił trzy break pointy oraz trzykrotnie przełamał serwis Lucasa Pouille'a. W II rundzie czeka Australijczyka pojedynek ze zdolnym Chorwatem Borną Coriciem, którego w kwietniu pokonał na mączce w portugalskim Estoril.

Z pierwszej wygranej w imprezie rangi ATP Masters 1000 cieszył się w poniedziałek Reilly Opelka. 18-letni Amerykanin obronił dwa meczbole w tie breaku trzeciego seta pojedynku z Jeremym Chardym, zanim pokonał Francuza 3:6, 7:5, 7:6(9). W nagrodę zdolny Amerykanin spotka się z oznaczonym "siódemką" Jo-Wilfriedem Tsongą, który w I rundzie otrzymał wolny los.

Pablo Cuevas zwyciężył Sama Querreya 4:6, 7:6(5), 6:3 i w środę zmierzy się z Rafaelem Nadalem. Przeciwnikiem Stana Wawrinki został natomiast Jared Donaldson, niespodziewany pogromca Nicolása Almagro. O cenne zwycięstwo postarał się również Julien Benneteau, który wyeliminował grającego z "10" Davida Ferrera. W innych meczach Grigor Dimitrow rozgromił Gillesa Simona 6:1, 6:3, a Marin Cilić pewnie pokonał Viktora Troickiego 6:3, 6:4. Pojedynku z Kevinem Andersonem nie dokończył Ołeksandr Dołgopołow, który zszedł z kortu przy stanie 5:7.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)