Cykl ITF: Magdalena Fręch powalczy o finał. Katarzyna Kawa i Wiktoria Kulik zwyciężone

Magdalena Fręch awansowała do półfinału turnieju ITF na kortach twardych w belgijskim Westende. Porażki na etapie ćwierćfinału tych zawodów doznała Katarzyna Kawa, podobnie jak Wiktoria Kulik w Slovenskiej Lupcy.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

18-letnia Magdalena Fręch pozostaje w grze o drugie singlowe mistrzostwo w zawodowej karierze. W piątek powróciła ze stanu 0-1 w setach i pokonała oznaczoną "ósemką" Hinduskę Ankitę Rainę 3:6, 6:3, 6:1. W sobotę na drodze łodzianki do finału stanie rozstawiona z drugim numerem Greczynka Valentini Grammatikopoulou.

W ślady Fręch nie poszła druga ze startujących w Westende Polek, Katarzyna Kawa. Nasza reprezentantka wygrała pierwszego seta meczu z Deniz Khazaniuk w stosunku 6:1, ale Izraelka odpowiedziała w dwóch kolejnych. Po trzech partiach oznaczona "szóstką" Polka uległa rywalce 6:1, 1:6, 3:6.

Na ćwierćfinale zakończyła występ w Slovenskiej Lupcy Wiktoria Kulik. Mrągowianka bardzo dobrze rozpoczęła mecz z Terezą Prochazkovą i wygrała partię otwarcia 6:4, W drugim secie wyraźnie lepsza była już Czeszka, która utrzymała także nerwy na wodzy, kiedy Polka była o gem od triumfu w trzeciej odsłonie. Ostatecznie tenisistka naszych południowych sąsiadów zwyciężyła 17-letnią Kulik 4:6, 6:2, 7:6(2). Polka wywalczyła na słowackiej mączce cenne dwa punkty do rankingu WTA.

W Lipsku o tytuł w deblu nie zagrają Katarzyna Piter i Arantxa Rus. Najwyżej rozstawiona polsko-holenderska para przegrała w piątkowym półfinale z niemieckim duetem Nicola Geuer i Anna Klasen 2:6, 6:3, 8-10.

półfinał gry podwójnej:

Nicola Geuer (Niemcy) / Anna Klasen (Niemcy) - Katarzyna Piter (Polska, 1) / Arantxa Rus (Holandia, 1) 6:2, 3:6, 10-8