WTA New Haven: Louisa Chirico postraszyła Petrę Kvitovą, Czeszka zagra z Eugenie Bouchard

Czeszka Petra Kvitova pokonała 1:6, 6:1, 6:3 Amerykankę Louisę Chirico w I rundzie turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach twardych w New Haven.

Petra Kvitova (WTA 15) na korcie pojawiła się po raz pierwszy od czasu igrzysk olimpijskich. W Rio de Janeiro zdobyła brązowy medal. W New Haven problemy sprawiła jej Louisa Chirico (WTA 79). Czeszka wygrała z Amerykanką 1:6, 6:1, 6:3 po 94 minutach walki. W całym meczu było 10 przełamań, z czego sześć na korzyść Kvitovej. Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zaserwowała cztery asy. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W kwietniu tego roku w Stuttgarcie Czeszka rozbiła Chirico 6:0, 6:0.

Kvitova rozpoczęła walkę o czwarty tytuł w New Haven (2012, 2014, 2015). W imprezie tej do tej pory przegrała tylko dwa mecze: w 2010 z Kateryną Bondarenko w I rundzie i w 2013 roku z Simoną Halep w finale. Kolejną rywalką Czeszki będzie Eugenie Bouchard (WTA 40), której oddała łącznie 15 gemów w trzech spotkaniach.

Ana Konjuh (WTA 100) rozbiła 6:0, 6:3 Kaylę Day (WTA 426). Dla 16-letniej Amerykanki był to debiut w zawodach głównego cyklu. Reprezentantka gospodarzy przegrywała 0:6, 0:2. W II partii z 1:3 wyrównała na 3:3, ale w trzech kolejnych gemach zdobyła łącznie dwa punkty. W trwającym 51 minut spotkaniu 18-letnia Konjuh zgarnęła 23 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Jewgienija Rodina (WTA 102) pokonała 6:1, 5:7, 6:2 Marię Sakkari (WTA 94). W ciągu dwóch godzin i siedmiu minut Rosjanka popełniła siedem podwójnych błędów, ale też wykorzystała 10 z 15 break pointów.

{"id":"","title":""}

Connecticut Open, New Haven (USA) WTA Premier, kort twardy, pula nagród 761 tys. dolarów poniedziałek, 22 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Petra Kvitova (Czechy, 6) - Louisa Chirico (USA, Q) 1:6, 6:1, 6:3 Ana Konjuh (Chorwacja, Q) - Kayla Day (USA, LL) 6:0, 6:3 Jewgienija Rodina (Rosja, LL) - Maria Sakkari (Grecja, Q) 6:1, 5:7, 6:2

wolne losy: Agnieszka Radwańska (Polska, 1/WC); Roberta Vinci (Włochy, 2)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju w New Haven?