US Open: Urszula Radwańska przegrała z temperaturą i rywalką w I rundzie eliminacji

Urszula Radwańska nie zagra w głównej drabince wielkoszlemowego US Open 2016. Krakowianka zakończyła swój udział w eliminacjach już na I rundzie, przegrywając z Eri Hozumi 4:6, 0:6. W trakcie trwania pojedynku krakowianka prosiła o przerwę medyczną.

Karolina Konstańczak
Urszula Radwańska Newspix / Fotonews/Konrad Koczywas / Na zdjęciu: Urszula Radwańska

Urszula Radwańska, 215. obecnie tenisistka świata, w ubiegłym sezonie przegrała w I rundzie głównej drabinki US Open, za co otrzymała 10 punktów do rankingu. Tegoroczną edycję nowojorskiej imprezy musiała rozpocząć od eliminacji. W meczu otwarcia zmierzyła się z Eri Hozumi, notowaną tylko siedem pozycji wyżej.

Pierwszy set wtorkowego starcia był bardzo wyrównany. Na początku obie tenisistki nawzajem odbierały sobie podania, a tendencję tą przerwała dopiero w szóstym gemie Japonka i objęła prowadzenie 4:2. Hozumi dowiozła cenną przewagę do końca seta, triumfując 6:4.

Przy stanie 4:6 i 0:1 na swoją niekorzyść krakowianka poprosiła o przerwę medyczną, a powodem było prawdopodobnie przegrzanie organizmu. Radwańska wróciła na kort, jednak nie wyglądała zbyt dobrze. W drugiej odsłonie nasza reprezentantka nie ugrała ani jednego gema i musiała pogodzić się z porażką już na starcie eliminacji ostatniego turnieju wielkoszlemowego w tym sezonie. Kolejną rywalką Japonki będzie natomiast Amanda Anisimova.

W środę w I rundzie eliminacji powalczy Paula Kania, której rywalką będzie Sherazad Reix. Pojedynek ten został zaplanowany jako czwarty na korcie numer dziewięć. Mecze startują o 17:00 czasu polskiego.

Radwańska wystąpiła w Nowym Jorku po raz dziewiąty z rzędu. W swoim debiucie w 2008 roku nie przeszła eliminacji. W głównej drabince US Open wygrała tylko dwa mecze, w sezonie 2010 (pokonała Rosjankę Annę Czakwetadze) i 2013 (pokonała Rumunkę Irinę-Camelię Begu). W zeszłym roku jej pogromczynią w I rundzie została Magda Linette.