ATP Winston-Salem: Łukasz Kubot i Nenad Zimonjić odpadli w ćwierćfinale

Łukasz Kubot i Nenad Zimonjić nie awansowali do półfinału gry podwójnej turnieju ATP World Tour 250 w Winston-Salem. W czwartek polsko-serbski duet w dwóch setach przegrał z Andre Begemannem i Leanderem Paesem.

Marcin Motyka
Łukasz Kubot w przegranym meczu I rundy miksta WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Łukasz Kubot w przegranym meczu I rundy miksta

Rozstawieni z numerem pierwszym w turnieju ATP w Winston-Salem Łukasz Kubot i Nenad Zimonjić byli faworytami pojedynku z parą Andre Begemann / Leander Paes. Ale po wyrównanym początku oddali inicjatywę rywalom, którzy w bezlitosny sposób to wykorzystali.

Od stanu 4:3 dla Kubota i Zimonjicia Begemann i Paes zdobyli siedem gemów z rzędu, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 6:4, 4:0. Polsko-serbski duet próbował gonić. Zmniejszył stratę w drugim secie na 4:5, ale ostatecznie Niemiec i Hindus postawili kropkę nad "i" na swoim triumfie, zwyciężając 6:4, 6:4.

W ciągu 74 minut gry Kubot i Zimonjić posłali dwa asy, popełnili cztery podwójne błędy serwisowe, czterokrotnie zostali przełamani, wykorzystali dwa z trzech break pointów i łącznie zdobyli 50 punktów, o 13 mniej od rywali

Przeciwnikami Begemanna i Paesa w półfinale Winston-Salem Open będą oznaczeni "trójką" Robert Lindstedt i Aisam-ul-Haq Qureshi bądź duet Marin Draganja / Dominic Inglot.

Winston-Salem Open, Winston-Salem (USA)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 639,2 tys. dolarów
czwartek, 25 sierpnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Andre Begemann (Niemcy) / Leander Paes (Indie) - Łukasz Kubot (Polska, 1) / Nenad Zimonjić (Serbia, 1) 6:4, 6:4