Cykl ITF: Trzygodzinny bój Katarzyny Piter, ale po trofeum sięgnęła Włoszka

Niesamowity był niedzielny finał turnieju ITF na kortach ziemnych w Bagnatice. Po nieco ponad trzech godzinach Katarzyna Piter uległa jednak Włoszce Martinie Trevisan 1:6, 7:5, 5:7.

Rafał Smoliński

Kibice, którzy wybrali się na niedzielny mecz, z pewnością nie żałowali. W pierwszym secie grająca z dziką kartą Martina Trevisan wygrała pewnie 6:1, natomiast w drugim prowadziła już 5:3 i była o krok od zwycięstwa.

Ale Katarzyna Piter odpowiedziała w wielkim stylu. Tenisistka z Poznania wygrała cztery kolejne gemy i całego seta 7:5. W decydującej partii Polka miała swoje szanse, lecz nie utrzymała serwisu.

W 10. gemie Włoszka nie wykorzystała premierowego meczbola. W 12. gemie była już skuteczna przy trzeciej okazji i na korcie centralnym w Bagnatice zapanowała wielka radość. Trevisan celebrowała szóste w karierze mistrzostwo ze swoim trenerem.

Piter nie wywalczyła ósmego trofeum, ale na włoskiej mączce wywalczyła cenne 30 punktów do rankingu WTA. Trevisan otrzyma za zwycięstwo 50 punktów.