US Open: Jekaterina Makarowa nie stawiła oporu Serenie Williams, awans Karoliny Pliskovej

Amerykanka Serena Williams pokonała 6:3, 6:3 Rosjankę Jekaterinę Makarową i awansowała do II rundy wielkoszlemowego US Open. Pierwszy mecz w turnieju wygrała Czeszka Karolina Pliskova.

PAP/EPA / JASON SZENES

Serena Williams mogła nie mieć łatwej przeprawy w I rundzie, bo trafiła na Jekaterinę Makarową (WTA 29), która w US Open nie została rozstawiona, bo w ubiegłym tygodniu była klasyfikowana w rankingu na 36. miejscu. Cztery lata temu Rosjanka wyeliminowała Amerykankę w IV rundzie Australian Open. W Nowym Jorku liderka rankingu zwyciężyła 6:3, 6:3 i podwyższyła na 5-1 bilans meczów z zawodniczką z Moskwy.

W ciągu 62 minut Williams zaserwowała 12 asów i popełniła tylko jeden podwójny błąd. Amerykanka zdobyła 28 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Trzy razy przełamała rywalkę, a sama nie musiała bronić ani jednego break pointu. Liderka rankingu posłała 27 kończących uderzeń i popełniła 22 niewymuszone błędy. Makarowej naliczono 10 piłek wygranych bezpośrednio i 19 pomyłek. Kolejną rywalką Williams będzie Vania King, którą dwa lata temu w II rundzie US Open rozbiła 6:1, 6:0.

W 2014 roku Shuai Peng doszła w Nowym Jorku do półfinału. Po problemach zdrowotnych Chinka wypadła z Top 200 rankingu i aktualnie znajduje się na 259. miejscu. Była 14. rakieta globu po dwóch latach mogła na Flushing Meadows awansować do II rundy. Prowadziła 6:4, 5:3 z Varvara Lepchenko (WTA 68), ale zmarnowała cztery piłki meczowe i przegrała 6:4, 6:7(9), 3:6 po dwóch godzinach i 41 minutach walki. W II rundzie Amerykanka zmierzy się z Timeą Bacsinszky.

Kristina Mladenović (WTA 37) wygrała 6:4, 7:5 z Nao Hibino (WTA 70). O wyniku I seta zadecydowało jedno przełamanie, jakie nastąpiło przy 1:1. W II partii Japonka z 2:4 wyszła na 5:4, ale trzy kolejne gemy padły łupem Francuzki. Reprezentantka Trójkolorowych w ubiegłym roku doszła w Nowym Jorku do pierwszego w karierze wielkoszlemowego ćwierćfinału w singlu. Po raz drugi w II rundzie US Open dojdzie do konfrontacji Mladenović z Anastazją Pawluczenkową. W 2012 roku było 6:1, 6:2 dla Francuzki.

Karolina Pliskova (WTA 11) pokonała 6:4, 6:3 Sofię Kenin (WTA 243). Czeszka obroniła sześć z siedmiu break pointów. Trwający 73 minuty mecz zakończyła z dorobkiem 37 kończących uderzeń i 24 niewymuszonych błędów. Laura Siegemund (WTA 27) wygrała 3:6, 6:3, 6:2 z Patricią Marią Tig (WTA 128). Rumunka popełniła 10 podwójnych błędów. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W kwietniu w Charleston również w trzech setach lepsza była Niemka.