US Open: Wielki powrót i zwycięstwo Woźniackiej nad Kuzniecową, Cibulkova wygrała mimo kontuzji

W tenisie wszystko jest możliwe. Udowodniła to w środę Karolina Woźniacka, która wygrała seta od stanu niemal 0:5 i pokonała Swietłanę Kuzniecową 6:4, 6:4. Do III rundy US Open awansowały także Dominika Cibulkova i Petra kvitova.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO

Środowe zmagania na Arthur Ashe Stadium, nowym, zadaszonym nowojorskim obiekcie, otworzyła Petra Kvitova, ubiegłoroczna ćwierćfinalistka. Czeszka mierzyła się z notowaną na 66. miejscu Caglą Buyukakcay. Z początku wydawało się, że 14. rozstawiona bez problemów poradzi sobie z reprezentantką Turcji, bowiem w pierwszym secie objęła prowadzenie 5:2. Podopieczna Frantiska Cermaka nie byłaby jednak sobą, gdyby... nie zafundowała sobie kłopotów. Spora przewaga okazała się niewystarczająca i Kvitova musiała bić się o zwycięstwo w partii w tie break.

Czeszka z powodzeniem wygrała dodatkową rozgrywkę 7-2, a w drugiej partii triumfowała 6:3. W III rundzie US Open zmierzy się z Eliną Switoliną, która przegrywała 1:3 i 30-40 w trzecim secie pojedynku z Lauren Davis. Ukrainka zdołała jednak odwrócić losy starcia i wygrała wszystkie pozostałe gemy.

- Wszyscy jesteśmy zadowoleni, że wybudowano dach - powiedziała Kvitova, która miała okazję zaprezentować się na korcie centralnym. - Jest piękny i doceniamy cały wysiłek, który sprawia, że turniej jest coraz lepszy.

Starcie pomiędzy Swietłaną Kuzniecową a Karoliną Woźniacką miało trzy zupełnie różne rozdziały. Najpierw to Rosjanka przeważała na korcie, notowała winnery i objęła prowadzenie 4:0 z szansą na 5:0. Później ta druga część. Dunka wróciła w wielkim stylu, uderzała nieco agresywniej i wygrała partię 6:4, a w drugiej odskoczyła na 5:2. Wówczas zgromadzeni na korcie centralnym byli świadkami niewiarygodnej akcji, pełnej poświęceń z obu stron. Wygrała ją Kuzniecowa, co wyraźnie dodało jej wiatru w żagle. 31-latka odrobiła straty i podawała przy stanie 4:5. Przy wyniku 30-30 popełniła jednak błąd, o którym z pewnością długo będzie pamiętać. Stała przy siatce, miała otwarty kort, ale piłka nie przeszła na drugą stronę. Gem, set i mecz Woźniacka - wywołała chwilę później Ewa Azderaki. W piątek Dunka zmierzy się z Monicą Niculescu.

Pewnie niejedna osoba, która oglądała wydarzenia na korcie numer pięć, a dokładniej spotkanie Dominiki Cibulkovej z Jewgieniją Rodiną zastanawia się, jak Słowaczka zdołała wygrać. 13. obecnie tenisistka świata przegrała pierwszego seta po tie breaku, ale w drugim objęła prowadzenie 4:1 i wydawało się, że wszystko powoli wraca do normy. W połowie drugiej partii coś ją jednak zakuło w udzie i położyła się na korcie, a po chwili pojawił się przy niej lekarz. 27-latka prawie nie mogła chodzić, ale doszła do ławeczki i otrzymała dalszą pomoc. Spoglądając na jej występ można było odnieść wrażenie, że łapały ją po prostu skurcze, najpierw w nodze, a nieco później w ręce. 12. rozstawiona nie zamierzała się poddać i grając na pół "gwizdka" awansowała do III rundy. Na jej drodze stanie w piątek Łesia Curenko, pogromczyni Yafan Wang.

Belinda Bencić po raz trzeci z rzędu awansowała przynajmniej do III rundy wielkoszlemowego US Open. Szwajcarka pokonała w środę Andreę Petković 6:3, 6:2 i w kolejnej fazie zmierzy się albo z Johanną Kontą, rozstawioną z numerem 13., albo z Cwetaną Pironkową.

Program i wyniki turnieju kobiet

[b]ZOBACZ WIDEO Kadra rozpoczęła przygotowania do meczu z Kazachstanem (źródło TVP)
[/b]

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)