US Open: Andżelika Kerber ostudziła zapędy Roberty Vinci i postawiła Serenę Williams pod ścianą

Andżelika Kerber coraz bliżej trzeciego finału wielkoszlemowego w tym sezonie. Niemka w ćwierćfinale US Open pokonała Robertę Vinci 7:5, 6:0.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / JASON SZENES

- Problemem jest cień, którego wcześniej nie było. Czasem jedna strona kortu jest o kilkanaście stopni chłodniejsza od drugiej, ale cóż, trzeba się do niego przyzwyczaić - tak Karolina Woźniacka opisała jak zmienił się Arthur Ashe Stadium po zakończeniu budowy zadaszenia. I to właśnie cień rozdawał karty w pojedynku Andżeliki Kerber i Roberty Vinci.

Wystarczy tylko powiedzieć, że pierwsze 11 gemów wygrała tenisistka grająca w zacienionej połowie kortu. Ta dziwna seria dobiegła końca, kiedy słońce w Nowym Jorku skryło się za chmurami, a Niemka bez straty punktu przełamała ubiegłoroczną finalistkę tego turnieju.

Vinci od początku spotkania zmagała się też z kontuzją lewej łydki, jednak problemy w poruszaniu się po korcie pokazały się na dobre dopiero w II secie, kiedy 33-latce z Taranto wyraźnie zaczęło też brakować sił. Kerber w ekspresowym tempie odskoczyła swojej rywalce, a po 24 minutach w drugiej odsłonie zakończyła cały mecz na swoją korzyść.

Niemka utrzymuje wspaniałą formę w tegorocznych zawodach Wielkiego Szlema. Oprócz szybkiej porażki w I rundzie Rolanda Garrosa z rewelacyjną Kiki Bertens, w trzech pozostałych turniejach wiceliderka rankingu WTA meldowała się co najmniej w półfinale. O awans do meczu o tytuł Kerber zmierzy się z Karoliną Woźniacką, która rozgromiła kontuzjowaną (uraz stawu skokowego) Anastasiję Sevastovą 6:0, 6:2.

Zwycięstwo Niemki stawia w trudnej sytuacji Serenę Williams, która aby utrzymać piastowaną od ponad trzech lat pozycję liderki rankingu WTA, musi wygrać cały turniej. W swoim pojedynku ćwierćfinałowym Amerykanka zmierzy się z Simoną Halep.