WTA Tokio: dramatyczna porażka Urszuli Radwańskiej, Magda Linette jedyną Polką w głównej drabince

Urszula Radwańska nie dołączy do Magdy Linette w głównej drabince turnieju WTA International na kortach twardych w Tokio. Polka przegrała w I rundzie kwalifikacji.

Kacper Kowalczyk

Początkowo Urszula Radwańska miała zmierzyć się z Sarą Sorribes, ale po kilku wycofaniach drabinka kwalifikacji uległa zmianie. Rywalką Polki została Aleksandra Krunić, ale i Serbka ostatecznie zrezygnowała ze startu w Tokio.

Na kilka godzin przed meczem krakowianka dowiedziała się, że o awans do II rundy trzystopniowych eliminacji zagra z Antonią Lottner. Całe zamieszanie bardziej wpłynęło na dyspozycję 20-letniej Niemki, która w partii otwarcia ugrała zaledwie jednego gema. Była trzecia juniorka świata zaczęła przeważać na korcie w kolejnej odsłonie, prowadziła już nawet 5:2, ale Radwańskiej udało się doprowadzić do remisu.

Polka jednak ponownie straciła własne podanie i stan pojedynku wyrównał się. W decydującym secie to krakowianka jako pierwsza mogła zakończyć spotkanie na swoją korzyść, przy stanie 5:4 miała nawet dwie piłki meczowe, ale ostatecznie to mieszkanka Düsseldorfu zeszła z kortu jako zwyciężczyni. W kolejnym meczu Lottner zmierzy się z Ayaną Shimizu, która pokonała w dwóch setach Olgę Sawczuk.

Trudne zadanie czeka Magdę Linette. Na początek poznanianka zagra z jedną z kwalifikantek, ale w II rundzie może dojść do powtórki ubiegłorocznego finału tych zawodów, o ile broniąca tytułu Yanina Wickmayer pokona wcześniej Viktoriję Golubić.