Agnieszka Radwańska z najlepszym zagraniem sierpnia (wideo)

Znakomite zagranie Agnieszki Radwańskiej w meczu z Kirsten Flipkens w ćwierćfinale turnieju WTA w New Haven zostało uznane przez fanów najlepszym uderzeniem sierpnia.

Kacper Kowalczyk
Agnieszka Radwańska WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska

To już czwarta nagroda dla Agnieszki Radwańskiej w głosowaniu na najbardziej efektowną piłkę miesiąca w tym sezonie. Tym razem, szansę na zwycięstwo otrzymała świetna odpowiedź Polki na tweenera Kirsten Flipkens w ćwierćfinale turnieju WTA w New Haven.

Zagranie krakowianki zwyciężyło w głosowaniu fanów otrzymało 67 proc. wszystkich głosów, a sklasyfikowany na drugim miejscu kros bekhendowy w wykonaniu Andżeliki Kerber zdobył 19 proc. Trzecią pozycję zajął passingszot Eugenie Bouchard także z zawodów w New Haven (9 proc.).

Za najlepszą zawodniczkę sierpnia uznano zdobywczynię aż 97 proc. głosów Monicę Puig, która niespodziewanie sięgnęła po złoty medal olimpijski w Rio de Janeiro. Zdaniem kibiców w minionym miesiącu największe postępy poczyniła Karolina Pliskova. Na finalistkę US Open oddano 64 proc. wszystkich głosów.