Challenger Sybin: Kamil Majchrzak i Michał Dembek zastopowani w II rundzie

Kamil Majchrzak i Michał Dembek na II rundzie zakończyli występ w turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w rumuńskim Sybinie. Polacy zdobyli po osiem punktów do światowego rankingu.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / SOEREN STACHE

Czwartkowe mecze Polaków zaplanowano na korcie numer 8. Jako pierwszy do walki o ćwierćfinał przystąpił Michał Dembek (ATP 1106), który wygrał partię otwarcia meczu z Vaclavem Safrankiem (ATP 280). Czech opanował jednak sytuację w dwóch kolejnych setach i po 88 minutach zwyciężył ostatecznie 3:6, 6:3, 6:2.

Niecałe trzy kwadranse trwał pojedynek Kamila Majchrzaka (ATP 274) z Lorenzo Giustino (ATP 257). Polak przegrał premierową odsłonę 3:6, zaś w drugiej rozegrał tylko jednego gema. 20-letni piotrkowianin skreczował z powodu urazu prawej ręki zaraz po oddaniu serwisu i do ćwierćfinału imprezy Sibiu Open 2016 awansował reprezentant Włoch.