ATP Metz: wspaniały pościg Dominika Thiema, Lucas Pouille ostatnią nadzieją gospodarzy

Dominic Thiem po dramatycznym trzysetowym meczu pokonał Gillesa Simona i awansował do finału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour w Metz. W pojedynku o tytuł Austriak zmierzy się z Lucasem Pouille'em.

Marcin Motyka
PAP/EPA / JUSTIN LANE

Trudno o lepszy debiut niż ten, jaki w turnieju ATP w Metz notuje Dominic Thiem. Austriak, który pierwszy raz w karierze stanął na starcie Moselle Open, awansował do finału. W sobotnim półfinale po dramatycznym pojedynku okazał się lepszy od Gillesa Simona. Thiem pokonał Francuza 4:6, 7:5, 6:3, choć przegrywał już 4:6 i 4:5 ze stratą przełamania.

- Spodziewałem się bardzo trudnego meczu. Nasze spotkania z Gillesem zawsze obfitują w długie wymiany. Byłem o krok od porażki. Gdybym w dziesiątym gemie drugiego seta nie przełamał go, mecz zostałby zakończony - powiedział tenisista z Wiener Neustadt, który wyszedł na prowadzenie 3-2 w bilansie bezpośrednich konfrontacji z Simonem.

Wygrywając, Thiem awansował do dziesiątego finału rangi ATP World Tour i zarazem szóstego w obecnym sezonie. - To coś niesamowitego. Nie spodziewałem się, że w sezonie wystąpię w sześciu finałach - powiedział Austriak, który ma w dorobku siedem tytułów.

Osiem z 13 edycji turnieju Moselle Open, w tym sześć z ostatnich siedmiu, kończyło się triumfem reprezentantów Francji. W tegorocznych zmaganiach w Metz ostatnią nadzieją gospodarzy na zwycięstwo został Lucas Pouille. 22-latek wygrał w sobotę z Davidem Goffinem 7:6(6), 6:1.

Dla Pouille'a po raz drugi znalazł się w finale imprezy głównego cyklu. W kwietniu w meczu o tytuł w Bukareszcie nie sprostał Fernando Verdasco. - Pierwszego seta mogłem wygrać 6:2, nawet 6:1, ale on zdołał powrócić do gry. W tie breaku byłem mocny, a drugiego seta rozegrałem na wysokim poziomie - mówił Francuz.

Niedzielny finał Moselle Open, który rozpocznie się o godz. 15:45, będzie drugim pojedynkiem Thiema z Pouille'em. W kwietniu ubiegłego roku na mączce w Monte Carlo Francuz zwyciężył 6:4, 6:4.