WTA Wuhan: festiwal kreczów w drugim dniu, Petra Kvitova lepsza od Jeleny Ostapenko

Aż cztery tenisistki poddały swoje pojedynki w drugim dniu turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Wuhanie. Petra Kvitova nie miała większych problemów z pokonaniem Jeleny Ostapenko.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / FRANCK ROBICHON

Aż cztery tenisistki nie ukończyły poniedziałkowych pojedynków w Wuhanie. Irina-Camelia Begu, która walczyła z Simoną Halep w ramach II rundy, skreczowała przy stanie 3:6 i 0:2 na swoją niekorzyść wyraźnie wskazując na plecy. W oficjalnym oświadczeniu wspomniała jednak, że doskwierało jej żebro. Kolejną rywalką Rumunki będzie albo Roberta Vinci, rozstawiona z numerem 13., albo Jarosława Szwiedowa.

Julia Putincewa, która walczyła w poniedziałek w ramach I rundy, spędziła na korcie tylko 54 minuty, bowiem przy stanie 6:1 i 4:1 na jej korzyść Anastasija Sevastova poddała pojedynek z powodu kłopotów z prawym ramieniem. Problemy z żołądkiem uniemożliwiły natomiast kontynuowanie gry Heather Watson, która skreczowała w starciu z Madison Brengle, a infekcja wirusowa była przyczyną kreczu Anastazji Pawluczenkowej w spotkaniu z Misaki Doi.

Bez większych kłopotów do II rundy awansowała Petra Kvitova, która po raz czwarty w tym sezonie mierzyła się z Jeleną Ostapenko - pierwsze dwa starcia przegrała. Leworęczna tenisistka triumfowała w poniedziałek 6:1, 6:3 po godzinie i ośmiu minutach. - Rywalizowałyśmy ze sobą już po raz czwarty w tym roku - powiedziała Kvitova. - Niezwykle się cieszę, że jest teraz remis 2-2. Wiem, jak trudno się z nią gra i jak niebezpieczną potrafi być rywalką.

Kolejną przeciwniczką Czeszki będzie Elina Switolina, która uciekła spod przysłowiowej "kosy" w trzecim secie spotkania z Bethanie Mattek-Sands. Amerykanka prowadziła bowiem 4:3 i miała trzy szanse na 5:3. Finalnie to Ukrainka wygrała 4:6, 6:3, 6:4.

13. porażkę w meczu otwarcia w tym sezonie poniosła Sara Errani, która przegrała 1:6, 6:3, 1:6 z Barborą Strycovą.

Pierwszą rywalką rozstawionej z najwyższym numerem Andżeliki Kerber będzie natomiast Kristina Mladenović, pogromczyni Coco Vandeweghe.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)

Elina Switolina (Ukraina) - Bethanie Mattek-Sands (USA, Q) 4:6, 6:3, 6:4
Misaki Doi (Japonia) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 15) 6:7(3), 6:4, 3:1 i krecz
Julia Putincewa (Kazachstan) - Anastasija Sevastova (Łotwa) 6:1, 4:1 i krecz
Madison Brengle (USA) - Heather Watson (Wielka Brytania, Q) 6:3, 2:1 i krecz
Shuai Zhang (Chiny) - Shuai Peng (Chiny, WC) 6:7(5), 6:3, 6:4
Kristina Mladenović (Francja) - Coco Vandeweghe (USA) 7:6(5), 6:3