ATP Shenzhen: Andrew Whittington obronił meczbole w debiucie. Fabio Fognini nie marnował czasu

Fabio Fognini, Mischa Zverev i debiutant Andrew Whittington awansowali w poniedziałek do II rundy turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w chińskim Shenzhen.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / ANDREW GOMBERT

Urodzony w Williamstown Andrew Whittington znany był dotychczas z deblowego ćwierćfinału wywalczonego wspólnie z rodakiem Alexem Boltem w wielkoszlemowym Australian Open 2014. W Shenzhen Australijczyk pokonał w eliminacjach Japończyka Tatsumę Ito oraz Włocha Thomasa Fabbiano, dzięki czemu mógł w poniedziałek zadebiutować w głównym cyklu.

Przeciwnikiem Whittingtona został inny kwalifikant, Luca Vanni. W I rundzie eliminacji Włoch rozprawił się z Mikołajem Borkowskim. W poniedziałek pewnie wygrał pierwszego seta 6:2, ale w drugim nie wykorzystał żadnego z czterech meczboli i przegrał ostatecznie po tie breaku. W decydującej odsłonie Australijczyk zapisał na swoje konto cztery ostatnie gemy i po 140 minutach zanotował pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu w stosunku 2:6, 7:6(10), 6:2.

W II rundzie rywalem Whittingtona będzie rozstawiony z "trójką" Francuz Richard Gasquet, który na początek otrzymał wolny los. Kolejną parę 1/8 finału utworzyli Fabio Fognini i Mischa Zverev. Oznaczony siódmym numerem Włoch w 77 minut zwyciężył Izraelczyka Dudiego Selę 6:4, 6:1. Natomiast Niemiec, który udanie przeszedł dwustopniowe eliminacje, w pięć kwadransów pokonał grającego z dziką kartą Chińczyka Zhe Li 6:2, 6:3.

Na wtorek organizatorzy zawodów Shenzhen Open zaplanowali do rozegrania osiem kolejnych meczów I rundy singla. Najwyżej rozstawieni tenisiści zaprezentują się w środę i czwartek.