WTA Wuhan: dobry dzień dla finalistek US Open. Karolina Pliskova górą w czeskim meczu

Czeszka Karolina Pliskova pokonała 6:3, 7:5 swoją rodaczkę Lucie Safarovą i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier 5 rozgrywanego na kortach twardych w Wuhanie.

PAP/EPA / JUSTIN LANE

Po osiągnięciu finału US Open Karolina Pliskova (WTA 6) słabo spisała się Tokio. W stolicy Japonii odpadła po pierwszym meczu przegrywając z Białorusinką Alaksandrą Sasnowicz. W Wuhanie Czeszka na początek zmierzyła się ze swoją rodaczką, finalistką Rolanda Garrosa 2015, Lucie Safarovą (WTA 43). Różnicę zrobił serwis. Pliskova posłała 12 asów i wygrała 6:3, 7:5. Safarova miała pięć podwójnych błędów, z czego cztery w jednym gemie.

W trwającym godzinę i 42 minuty spotkaniu finalistka US Open 2016 zdobyła 30 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu, obroniła pięć z siedmiu break pointów i wykorzystała cztery z 12 szans na przełamanie. Pliskova podwyższyła na 4-2 bilans meczów z Safarovą.

Karolina Woźniacka (WTA 22) w niedzielę w Tokio pokonała w finale Naomi Osakę, a już w poniedziałek czekał ją mecz I rundy w Wuhanie. Dunce zadanie mocno ułatwiła Samantha Stosur (WTA 19), która rozegrała fatalne spotkanie. Była liderka rankingu zwyciężyła 6:3, 6:2. Australijka w II secie z 0:2 wyrównała na 2:2, by przegrać cztery kolejne gemy. W ciągu 75 minut mistrzyni US Open 2011 posłała 13 kończących uderzeń i popełniła 31 niewymuszonych błędów. Woźniackiej naliczono osiem piłek wygranych bezpośrednio i 10 pomyłek. Dunka to finalistka nowojorskiej lewy Wielkiego Szlema z 2009 i 2014 roku.

Na Flushing Meadows rozpoczęło się odrodzenie Woźniackiej w ostatnich tygodniach. Osiągnęła półfinał, a następnie wywalczyła tytuł w Tokio i awansowała w rankingu z 74. na 22. miejsce. Kolejną jej rywalką będzie Katerina Siniakova, z którą zmierzy się po raz pierwszy. Dla Dunki to trzeci występ w Wuhanie. W 2014 roku doszła do półfinału, a w ubiegłym sezonie w II rundzie przegrała z Anną Schmiedlovą po trwającym trzy godziny i osiem minut maratonie.

W poniedziałek zwycięstwo odniosła też inna finalistka US Open, z 2008 roku, Jelena Janković (WTA 39). Serbka znów nie miała litości dla Darii Gawriłowej (WTA 50). W ubiegłym roku w Hongkongu była liderka rankingu oddała Australijce dwa gemy, a tym razem wygrała 6:2, 6:2. W ciągu 87 minut 22-latka z Melbourne popełniła siedem podwójnych błędów i sześć razy oddała własne podanie. W II rundzie Janković zmierzy się z Garbine Muguruzą, z którą ma bilans meczów 1-3.

Daria Kasatkina (WTA 28) wygrała 6:0, 6:4 z Julią Görges (WTA 66). Niemka zaserwowała siedem asów, ale pięć razy oddała własne podanie. Caroline Garcia (WTA 24) pokonała 6:2, 6:4 Mirjanę Lucić-Baroni (WTA 64). Chorwatka zdobyła tylko pięć z 20 punktów przy swoim drugim serwisie. Francuzka odparła siedem z 10 break pointów, a sama wykorzystała sześć z dziewięciu szans na przełamanie.

W III rundzie jest Carla Suarez (WTA 8), która pokonała 6:4, 6:3 Yaninę Wickmayer (WTA 59). Hiszpanka miała trzy break pointy i wszystkie wykorzystała. Dla 28-latki z Barcelony to trzeci występ w Wuhanie. W dwóch poprzednich sezonach wygrała tutaj po jednym meczu.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)