WTA Wuhan: Kristina Mladenović postraszyła Andżelikę Kerber, porażka Roberty Vinci

Niemka Andżelika Kerber pokonała 6:7(4), 6:1, 6:4 Francuzkę Kristinę Mladenović i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier 5 rozgrywanego na kortach twardych w Wuhanie. Odpadła Włoszka Roberta Vinci.

PAP/EPA / ANDREW GOMBERT

We wtorek w Wuhanie Andżelika Kerber rozpoczęła pierwszy turniej w roli liderki rankingu. Nie miała łatwej przeprawy z Kristiną Mladenović (WTA 54). W I secie Francuzka wróciła z 2:4. W 10. gemie Niemka obroniła dwie piłki setowe, ale w tie breaku okazała się gorsza. W II i III partii Kerber nie straciła podania, a sama przełamała rywalkę trzy razy. Spotkanie zakończyła forhendem po linii. Było to trzecie spotkanie obu tenisistek. W dwóch poprzednich Mladenović nie zdobyła seta.

W ciągu dwóch godzin i 16 minut Kerber wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Niemka posłała 35 kończących uderzeń i popełniła 25 niewymuszonych błędów. Mladenović naliczono 36 piłek wygranych bezpośrednio i 33 pomyłki. Francuzka chętnie chodziła do siatki i była przy niej bardzo skuteczna (24 z 28 punktów). Brakowało jej jednak większej solidności z głębi kortu. Im dłużej trwała wymiana tym większe było prawdopodobieństwo, że padnie łupem Kerber.

W III rundzie dojdzie do konfrontacji dwóch medalistek olimpijskich z Rio de Janeiro. Rywalką Kerber (srebro) będzie Petra Kvitova (brąz). Klasyfikowana obecnie na 16. miejscu w rankingu Czeszka wróciła ze stanu 1:3 i pokonała 6:3, 6:1 Elinę Switolinę (WTA 18). Było to trzecie spotkanie obu zawodniczek od sierpnia. W turnieju olimpijskim i US Open dwukrotna mistrzyni Wimbledonu oddała Ukraince łącznie dziewięć gemów. Kerber w tym roku dwa razy wygrała z Kvitovą, a bilans ich wszystkich meczów to 5-4 dla Niemki.

Roberta Vinci (WTA 15) przegrała 5:7, 2:6 z Jarosławą Szwiedową (WTA 41). Kazaszka zdobyła 30 z 38 punktów przy własnym pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z pięciu break pointów. 29-latka z Astany pokonała Włoszkę po raz drugi w tym roku (w Dubaju 6:0, 4:6, 6:3) i wyrównała na 3-3 bilans ich wszystkich spotkań. Kolejną jej rywalką będzie Simona Halep, z którą wygrała cztery lata temu w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Vinci nie obroni w Wuhanie punktów za ubiegłoroczny półfinał i wypadnie z Top 15 rankingu.

Swietłana Kuzniecowa (WTA 10) pokonała 6:0, 6:4 Madison Brengle (WTA 72). Amerykanka popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko sześć z 20 punktów przy swoim drugim podaniu. Rosjanka zaserwowała pięć asów. W III rundzie jest również jej rodaczka Daria Kasatkina (WTA 28), która w ciągu 49 minut rozbiła 6:1, 6:1 Louisę Chirico (WTA 74). O ćwierćfinał 19-latka z Moskwy zmierzy się z Madison Keys (WTA 9), która zwyciężyła 6:3, 6:4 Caroline Garcię (WTA 24). Amerykanka posłała 13 asów, zgarnęła 28 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła cztery break pointy.

Barbora Strycova (WTA 21) pokonała 5:7, 6:0, 6:2 Japonkę Misaki Doi (WTA 33). Czeszka trzy razy dała się przełamać, a sama wykorzystała siedem z 14 break pointów.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)