ATP Chengdu: Mariusz Fyrstenberg i Pablo Carreno już w półfinale

Mariusz Fyrstenberg i Pablo Carreno awansowali do półfinału turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w chińskim Chengdu. W czwartek polsko-hiszpańska para pokonała Dusana Lajovicia i Joao Sousę 6:3, 6:4.

Rafał Smoliński

Czwartkowy pojedynek trwał zaledwie 58 minut, ale wcale nie był łatwą przeprawą dla warszawianina i jego partnera. W premierowej odsłonie rywale nie wykorzystali żadnego z czterech break pointów. Mariusz Fyrstenberg i Pablo Carreno wyszli na 4:1, a przewagi tej nie oddali już do końca seta.

W drugiej partii gra się wyrównała. Na początku tej części meczu Dusan Lajović i Joao Sousa dwukrotnie zdobyli breaka, lecz za każdym razem szybko tracili przewagę. Polak i Hiszpan wygrali od stanu 2:3 trzy gemy z rzędu i to zadecydowało o tym, że triumfowali ostatecznie 6:3, 6:4.

O miejsce w finale gry podwójnej zawodów Chengdu Open Fyrstenberg i Carreno powalczą w sobote z Kanadyjczykiem Adilem Shamasdinem i Szwedem Andreasem Siljeströmem.

Chengdu Open, Chengdu (Chiny)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 841 tys. dolarów
czwartek, 29 września

ćwierćfinał gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 4) / Pablo Carreno (Hiszpania, 4) - Dusan Lajović (Serbia) / Joao Sousa (Portugalia) 6:3, 6:4

Czy Mariusz Fyrstenberg i Pablo Carreno awansują do finału?