ATP Chengdu: Dwa meczbole nie wystarczyły Nickowi Kyrgiosowi. Dominic Thiem odprawił Di Wu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JUSTIN LANE /
PAP/EPA / JUSTIN LANE /

Nick Kyrgios nie wykorzystał dwóch meczboli i przegrał swój pierwszy pojedynek w turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Chengdu. Do ćwierćfinału pewnie awansował najwyżej rozstawiony Dominic Thiem, który pokonał faworyta gospodarzy, Di Wu.

Oznaczony "dwójką" Nick Kyrgios otrzymał w I rundzie wolny los, a jego czwartkowym przeciwnikiem został Kevin Anderson. Australijczyk pewnie wygrał premierową odsłonę, ale w drugiej nie przełamał już serwisu rywala. Zmarnował za to w tie breaku dwa meczbole, po czym reprezentant RPA przejął inicjatywę na korcie. Po 93 minutach Anderson triumfował 3:6, 7:6(6), 6:2 i awansował do ćwierćfinału zawodów Chengdu Open.

Przeciwnikiem Andersona, który w październiku zeszłego roku był już nawet 10. rakietą świata, w piątkowym pojedynku o półfinał został rozstawiony z "szóstką" Viktor Troicki. Serb miał sporo rachunków do wyrównania z Marcosem Baghdatisem, z którym przegrał cztery z pięciu wcześniejszych pojedynków. W Chengdu tenisista z Belgradu zwyciężył zawodnika z Limassol 6:3, 4:6, 6:2.

Wydarzeniem dnia był pojedynek najwyżej rozstawionego Dominika Thiema z Di Wu. Gorąco dopingowany przez publiczność Chińczyk przełamał jako pierwszy, ale później zaznaczyła się przewaga Austriaka. Reprezentant Państwa Środka pokazał kilka ładnych zagrań, przede wszystkim przy siatce, lecz było to zbyt mało, aby zwyciężyć 10. zawodnika świata. Po zaledwie 67 minutach Thiem triumfował pewnie 6:4, 6:4.

O miejsce w półfinale chińskiej imprezy Austriak zagra w piątek z Albertem Ramosem. Rozstawiony z numerem piątym Hiszpan pokonał Yena-Hsuna Lu 7:6(4), 3:6, 6:4. Było to najdłuższe spotkanie dnia (trwało 148 minut), a urodzony w Barcelonie tenisista poprawił na 2-0 bilans pojedynków z 33-letnim Tajwańczykiem. W 2015 roku Ramos pewnie zwyciężył Lu na inaugurację sezonu w Auckland.

Chengdu Open, Chengdu (Chiny) ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 841 tys. dolarów czwartek, 29 września

II runda gry pojedynczej:

Dominic Thiem (Austria, 1/WC) - Di Wu (Chiny, WC) 6:4, 6:4 Albert Ramos (Hiszpania, 5) - Yen-Hsun Lu (Tajwan) 7:6(4), 3:6, 6:4 Viktor Troicki (Serbia, 6) - Marcos Baghdatis (Cypr) 6:3, 4:6, 6:2 Kevin Anderson (RPA) - Nick Kyrgios (Australia, 2) 3:6, 7:6(6), 6:2

{"id":"","title":""}