WTA Wuhan: Dwa zwycięstwa Dominiki Cibulkovej w jeden dzień. Petra Kvitova kontra Simona Halep

Petra Kvitova pokonała w dwóch setach Johannę Kontę i to ona będzie półfinałową rywalką Simony Halep na kortach w Wuhanie. Do grona najlepszej "czwórki" zmagań dołączyła także Dominika Cibulkova, która wygrała dwa mecze w jeden dzień.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / FRANCK ROBICHON

Z powodu deszczowej środy Dominika Cibulkova dopiero w czwartek stanęła do walki w ramach III rundy turnieju w Wuhanie. W godzinach porannych czasu polskiego Słowaczka poradziła sobie z Karoliną Pliskovą i kilka godzin później ponownie wyszła na kort centralny, aby zagrać z Barborą Strycovą. Obie tenisistki rywalizowały ze sobą dopiero po raz pierwszy w zawodowej karierze.

Pierwszego seta Cibulkova wygrała 6:3, natomiast drugiego w tym samym stosunku zapisała na swoim koncie Strycova. Prawdziwe emocje przyniosła decydująca odsłona. W niej Czeszka objęła prowadzenie najpierw 2:1, a nieco później 4:3 z przewagą przełamania. Końcówka należała jednak do niewysokiej Słowaczki, która triumfowała 6:3, 3:6, 6:4 i awansowała do pierwszego od końca lipca półfinału turnieju WTA. Ostatni raz dokonała tej sztuki w Stanfordzie.

W najnowszym rankingu Słowaczka wróci do top 10 - obecnie jest 12. W półfinale w Wuhanie Cibulkova spotka się ze Swietłaną Kuzniecową, pogromczynią rozstawionej z numerem trzecim Agnieszki Radwańskiej.

Petra Kvitova po raz drugi w tym sezonie mierzyła się z Johanną Kontą - w ich pierwszym pojedynku, rozgrywanym na kortach w Eastbourne, przegrała z Brytyjką 7:5, 4:6, 0:6. Tym razem wzięła odwet i triumfowała 6:3, 6:4 po godzinie i 31 minutach spędzonych na korcie.

Leworęczna tenisistka została zapytana o to, jak się czuła fizycznie po rozgrywanym dzień wcześniej spotkaniu z Andżeliką Kerber, które trwało trzy godziny i 20 minut. - Serwowałam lepiej niż w poprzednim meczu - powiedziała Kvitova. - Podanie naprawdę mi pomogło. Bez tego triumf w takim pojedynku byłby niemal niemożliwy. Jo świetnie podawała, a o losach każdego seta decydowało jedno przełamanie. Nie czułam się w stu procentach gotowa po trudnym mentalnie i fizycznie poprzednim starciu, ale nadal jestem w dobrej formie.

To właśnie Czeszka będzie półfinałową rywalką Simony Halep. Rumunka zwyciężyła w ich jedynym tegorocznym starciu w ramach rozgrywek Pucharu Federacji.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)