WTA Pekin: Garbine Muguruza w III rundzie. Karolina Pliskova znów lepsza od Lucie Safarovej

Broniąca tytułu Garbine Muguruza pokonała 6:2, 7:6(5) Julię Putincewą i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. Karolina Pliskova rozpoczęła zawody od wyeliminowania Lucie Safarovej. Porażki doznała Venus Williams.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA

Hiszpanka spędziła w poniedziałek na korcie 110 minut, ale zakończyłaby szybciej pojedynek z Julią Putincewą, gdyby wykorzystała ku temu dwa serwisy oraz dwie piłki meczowe w 12. gemie. W pierwszym secie Garbine Muguruza nie dała rywalce żadnych szans i pewnie zwyciężyła 6:2. W drugiej partii okazała się lepsza dopiero po tie breaku.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że zakończyłam mecz w tie breaku drugiego seta, ponieważ z czasem było mi coraz trudniej na korcie. Julia nieco złapała swój rytm, ale w decydującym momencie utrzymałam nerwy na wodzy i zachowałam uwagę - powiedziała Muguruza, która w III rundzie może trafić na mistrzynię z Wuhanu, Petrę Kvitovą. Czeszka zmierzy się we wtorek z Chinką Yafan Wang.

W 1/8 finału zameldowała się także Jarosława Szwiedowa, która zwyciężyła Belindę Bencić 6:4, 7:6(4). Szwajcarka nie ma udanej końcówki sezonu i w pełni wykorzystała to reprezentantka Kazachstanu, która może powrócić do Top 30 rankingu WTA.

Pierwszy mecz wygrała liderka światowych list, Andżelika Kerber. Niemka zmierzyła się z czeską kwalifikantką Kateriną Siniakovą i pokonała ją 6:4, 6:4. Zaledwie cztery gemy straciła Ukrainka Elina Switolina, która rozgromiła Tatjanę Marię 6:2, 6:2. Do II rundy awansowały również Daria Gawriłowa, Daria Kasatkina oraz Shuai Peng. Chinka chce powrócić do formy z US Open 2014, gdy osiągnęła półfinał. W poniedziałek ucieszyła wszystkich chińskich fanów, zwyciężając Venus Williams 7:5, 6:1.

Interesujący pojedynek rozegrały Karolina Pliskova i Lucie Safarova. Przed tygodniem, w Wuhanie, pierwsza z Czeszek zwyciężyła w dwóch partiach. W Pekinie finalistka tegorocznego US Open także okazała się lepsza od rodaczki, ale po trzysetowym boju. Pliskova wygrała 6:7(7), 6:1, 6:4 i zrobiła kolejny krok w kierunku Mistrzostw WTA. Jeśli osiągnie w Pekinie ćwierćfinał, to zapewni sobie bilet do Singapuru bez oglądania się na to, co zrobią konkurentki.

China Open, Pekin (Chiny)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 6,289 mln dolarów
poniedziałek, 3 października

II runda gry pojedynczej:

Garbine Muguruza (Hiszpania, 2) - Julia Putincewa (Kazachstan) 6:2, 7:6(5)
Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) - Belinda Bencić (Szwajcaria) 6:4, 7:6(4)

Daria Kasatkina (Rosja) - Louisa Chirico (USA, Q) 6:2, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)