ATP Tokio: Kei Nishikori przegrał z kontuzją. Tomas Berdych odpadł w I rundzie

Kei Nishikori z powodu kontuzji pleców musiał zrezygnować z dalszej walki w meczu z Portugalczykiem Joao Sousą. Japończyk nie powtórzy tym samym sukcesów z Tokio z 2012 i 2014 roku.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO

Rozstawiony z "jedynką" Kei Nishikori poprosił o interwencję medyczną w trakcie środowego pojedynku z Joao Sousą. Masowanie dolnej części pleców na nic się zdało i wielki faworyt gospodarzy poddał mecz przy prowadzeniu 4:3 w partii otwarcia. W czwartek reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni przejdzie specjalistyczne badania, po których będzie wiadomo, jak poważna jest to kontuzja.

Na I rundzie odpadł triumfator tokijskiego turnieju z 2008 roku, Tomas Berdych. Czech przyleciał do Japonii prosto z Shenzhen, gdzie obronił wywalczone w zeszłym sezonie trofeum. W środę jego rywalem był znakomicie serwujący Luksemburczyk Gilles Muller, który posłał 12 asów, obronił trzy break pointy i dwukrotnie przełamał podanie rywala. Po porażce Berdycha stało się jasne, że w niedzielę na liście zwycięzców międzynarodowych mistrzostw Japonii pojawi się nowe nazwisko.

Szansę zapisać się w annałach mają zatem inni tenisiści. W ćwierćfinale już środę zameldował się Marin Cilić, który powrócił ze stanu 0-1 w setach, by pokonać Hiszpana Fernando Verdasco 4:6, 7:5, 7:5. W piątek Chorwat zmierzy się z Argentyńczykiem Juanem Monaco, pogromcą australijskiego kwalifikanta Jamesa Duckwortha. Drugą parę ćwierćfinałową utworzyli Joao Sousa i Belg David Goffin, który w dwóch setach odprawił Czecha Jiriego Veseliego.

Rakuten Japan Open Tennis Championships, Tokio (Japonia)