Agnieszka Radwańska trzecia na liście kwalifikacyjnej do Masters. Trwa walka o Singapur!

W niedzielę Agnieszka Radwańska wygrała turniej WTA Premier Mandatory w Pekinie. Polka wyprzedzi Rumunkę Simonę Halep i awansuje na trzecie miejsce na liście kwalifikacyjnej do Masters.

PAP/EPA / ROLEX DELA PENA

W finale China Open Agnieszka Radwańska pokonała 6:4, 6:2 Brytyjkę Johannę Kontę. Polka zdobyła 20. singlowy tytuł w głównym cyklu i zapewniła sobie awans na trzecie miejsce w rankingu Road to Singapore (wyprzedzi Simonę Halep). Jest to lista kwalifikacyjna do Masters, w której sumowane są wyniki z 2016 roku. Radwańska, która rok temu wygrała Mistrzostwa WTA, zapewniła sobie przepustkę do Singapuru, gdy w II rundzie w Pekinie Dominika Cibulkova przegrała z Alize Cornet.

Johann Konta dzięki finałowi w Pekinie przesunie się z 11. na ósme miejsce na liście kwalifikacyjnej do Masters. W Mistrzostwach WTA (23-30 października) weźmie udział osiem najlepszych singlistek sezonu i osiem najlepszych deblowych par. Uczestniczki gry podwójnej zostały już wyłonione, a w grze pojedynczej trwa jeszcze walka o trzy wolne miejsca. Pewne występu w Singapurze są Andżelika Kerber, Serena Williams, Agnieszka Radwańska, Simona Halep i Karolina Pliskova.
W poniedziałek rozpoczną się turnieje w Linzu, Tiencinie i Hongkongu, w których będzie się toczyć walka o prawo gry w Mistrzostwach WTA. W tym pierwszym wystąpią Garbine Muguruza, Madison Keys, Dominika Cibulkova i Carla Suarez. W Tiencinie tytułu bronić będzie Agnieszka Radwańska. Z numerem drugim rozstawiona została Swietłana Kuzniecowa. Jeśli po chińskiej imprezie rangi International Rosjanka zachowa szanse na kwalifikację do Singapuru to z pewnością otrzyma dziką kartę do Pucharu Kremla w Moskwie. W Hongkongu zagra Johanna Konta.

10-16 października 17-22 października
Garbine Muguruza Linz -
Madison Keys Linz (dzika karta) -
Dominika Cibulkova Linz (dzika karta) Moskwa
Johanna Konta Hongkong -
Carla Suarez Linz Moskwa
Swietłana Kuzniecowa Tiencin Moskwa (dzika karta?)