WTA Hongkong: Andżelika Kerber w ćwierćfinale, Alize Cornet lepsza od Venus Williams

Niemka Andżelika Kerber pokonała 6:2, 3:6, 6:2 Amerykankę Louisę Chirico i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Hongkongu. Odpadła Venus Williams.

PAP/EPA / ROLEX DELA PENA

Mecz Andżeliki Kerber z Louisą Chirico (WTA 60) został w środę przerwany z powodu deszczu przy stanie 6:2, 3:6, 2:1 i przy break poincie dla Niemki. Ostatecznie liderka rankingu zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:2. W trwającym dwie godziny i 11 minut spotkaniu mistrzyni tegorocznych Australian Open i US Open trzy razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała sześć z 10 break pointów.

Kolejną rywalką Kerber będzie Daria Gawriłowa (WTA 38), która w innym dokończonym meczu pokonała 6:2, 7:5 Katerina Siniakova (WTA 51). Australijka prowadziła 6:2, 5:0, ale przegrała pięć gemów z rzędu. W 10. gemie II partii zmarnowała trzy piłki meczowe przy 40-0, ale w 11. uzyskała przełamanie do zera. Czeszka mogła doprowadzić do tie breaka, ale roztrwoniła dwa break pointy. W trwającym 93 minuty spotkaniu Siniakova popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko osiem z 33 punktów przy swoim drugim podaniu. Kerber w pięciu dotychczasowych meczach z Gawriłową straciła dwa sety.

Venus Williams (WTA 14) przegrała 2:6, 6:3, 2:6 z Alize Cornet (WTA 49). Francuzka prowadziła 6:2, 3:1 ale kilkuminutowa deszczowa przerwa mogła odmienić losy tej konfrontacji. Jednak w III secie 26-latka z Nicei odskoczyła na 4:0, a kolejne odrodzenie ze strony Amerykanki nie nastąpiło. W trwającym dwie godziny i siedem minut spotkaniu było 17 przełamań, z czego 10 na korzyść Cornet. Był to siódmy mecz obu tenisistek i Francuzka odniosła pierwsze zwycięstwo. W ćwierćfinale zmierzy się z broniącą tytułu Jeleną Janković, którą pokonała raz na cztery konfrontacje.

Karolina Woźniacka (WTA 22) wróciła z 0:2 w I secie i wygrała 6:3, 6:3 z Heather Watson (WTA 75). W piątek Dunka zmierzy się z Chinką Qiang Wang (WTA 73), która w drodze do ćwierćfinału rozegrała jeden mecz. W II rundzie reprezentantka gospodarzy nie musiała wychodzić na kort, bo wycofała się rozstawiona z numerem trzecim Johanna Konta (WTA 9).

Zmienne szczęście miały Francuzki. Kristina Mladenović (WTA 54) pokonała 7:6(5), 6:2 Nao Hibino (WTA 84). W I secie ćwierćfinalistka US Open 2015 przegrywała 0:3 i 3:5, ale obroniła cztery piłki setowe, a w II partii od 2:2 zdobyła cztery gemy. Caroline Garcia (WTA 25) przegrała 6:4, 2:6, 4:6 z Bethanie Mattek-Sands (WTA 199). 22-latka z Lyonu zaserwowała siedem asów, ale też popełniła 11 podwójnych błędów. W ćwierćfinale nie będzie wewnątrz francuskiego starcia. Mladenović zmierzy się z Amerykanką, której uległa w II rundzie Australian Open 2015.

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)