WTA Hongkong: Jelena Janković skruszyła opór Alize Cornet. Serbka dwa kroki od obrony tytułu

Serbka Jelena Janković pokonała 3:6, 6:4, 6:2 Francuzkę Alize Cornet i awansowała do półfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Hongkongu.

PAP/EPA / JUSTIN LANE

W II rundzie Alize Cornet (WTA 49) wyeliminowała Venus Williams i osiągnęła pierwszy ćwierćfinał od stycznia. Wtedy wygrała turniej w Hobart. Po Australian Open, z którego odpadła w II rundzie, nie grała przez prawie dwa miesiące z powodu kontuzji pleców. W piątek Francuzka zmierzyła się z Jeleną Janković (WTA 37), która w Hongkongu broni tytułu. Serbka zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:2 po dwóch godzinach i 19 minutach walki.

Obie tenisistki grały falami. W I secie Janković z 0:3 wyrównała na 3:3, ale przegrała trzy kolejne gemy. W II partii goniła Cornet (z 0:4 na 4:4), ale nie udało się jej pójść za ciosem i zakończyć spotkania. W decydującej odsłonie na korcie panowała Serbka, choć Francuzka miała szanse na powrót (zmarnowała dwa break pointy w trzecim gemie).

W całym meczu Cornet popełniła 13 podwójnych błędów i zaserwowała tylko jednego asa. Przy swoim drugim podaniu zdobyła zaledwie 13 z 42 punktów. Obie tenisistki miały po 13 break pointów - Francuzka wykorzystała pięć, a Serbka siedem. Było to ich piąte spotkanie i czwarte trzysetowe (bilans 4-1 dla Janković).

W walce o finał dojdzie do konfrontacji byłych liderek rankingu. Janković zmierzy się z Karoliną Woźniacką (WTA 22), która wygrała 6:3, 7:5 z Qiang Wang (WTA 73). O losach I seta zadecydowało jedyne przełamanie, jakie Dunka uzyskała na 5:3. W II partii Chinka z 3:5 wyrównała na 5:5, ale przegrała dwa kolejne gemy. W ciągu 89 minut Woźniacka obroniła pięć z sześciu break pointów i zdobyła 34 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Woźniacka osiągnęła czwarty półfinał w sezonie (po Auckland, US Open i Tokio), a Janković trzeci (po Majorce i Kantonie). Bilans meczów obu tenisistek to 5-5. Po raz ostatni zmierzyły się w 2014 roku w Indian Wells i Dunka przegrała 3:6, 1:6. Serbka wygrała 15 turniejów w singlu w głównym cyklu. Obronić tytuł udało się jej raz (Rzym 2007 i 2008).

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)