WTA Luksemburg: pewne otwarcia Kvitovej i Woźniackiej, Minella blisko historycznego zwycięstwa

Petra Kvitova i Karolina Woźniacka, dwie najwyżej rozstawione tenisistki w drabince, bez straty seta awansowały do II rundy turnieju WTA w Luksemburgu. Blisko zwycięstwa była również reprezentantka gospodarzy, Mandy Minella.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / ROLEX DELA PENA
Zarówno dla Petry Kvitovej, jak i Karoliny Woźniackiej zawody w Luksemburgu są pewnego rodzaju rozgrzewką przed "małymi Mistrzostwami WTA" w Zhuhai, które odbędą się tydzień po rywalizacji w Singapurze, jednak ani Czeszka ani Dunka nie potraktowały swoich przeciwniczek ulgowo.

Nietypowy styl gry Su-Wei Hsieh sprawiał problemy Czeszce tylko w I secie, jednak od momentu kiedy straciła serwis na 4:5, wszystkie 10 kolejnych gemów powędrowało na konto dwukrotnej triumfatorki Wimbledonu. Nawet tak małych szans na zwycięstwo nie miała Madison Brengle, która po godzinie i 11 minutach przegrała z Woźniacką i to Dunka zmierzy się w II rundzie z Sabiną Lisicką.

Kristynie Pliskovej udało się zrewanżować Oceane Dodin za ubiegłotygodniową przegraną w Linzu. Ponownie do rozstrzygnięcia potrzebne były trzy sety, ale tym razem szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Czeszki, która zaserwowała w całym pojedynku 18 asów.

Wciąż bez zwycięstwa w głównej drabince swojego ojczystego turnieju pozostaje Mandy Minella. To dziewiąta porażka z rzędu 30-latki w Luksemburgu, choć wielokrotnie w losowaniu brakowało jej szczęścia i już w I rundzie trafiała na zawodniczki rozstawione. Tym razem było blisko historycznej wygranej.

Andrea Petković od kilku miesięcy jest cieniem samej siebie i było to nader widoczne w I secie. Reprezentantka Luksemburga szybko odskoczyła na wysokie prowadzenie, które ostatecznie przekuła na wygraną w pierwszej odsłonie, jednak z każdą wymianą Niemka łapała swój rytm i to ona zeszła z zapełnionego widzami kortu centralnego jako zwyciężczyni.

O tym, jak wiele dla 29-latki z Tuzli znaczył ten wynik (pierwszy korzystny od wielkoszlemowego US Open), powinien świadczyć jej wpis na Twitterze, zamieszczony niedługo po meczu. - Słodki smak wygranej, tęskniłam za nim bardziej niż za ukochanym - napisała była dziewiąta rakieta świata, którą czeka teraz pojedynek z Caroline Garcią.

Już po pierwszym pojedynku z turniejem w kameralnej hali w Luksemburgu pożegnała się broniąca tytułu Misaki Doi. Japonka nie potrafiła znaleźć sposobu na regularność Lauren Davis i po 67 minutach walki poniosła sromotną porażkę, urywając przeciwniczce zaledwie trzy gemy.

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)

Sabina Lisicka (Niemcy) - Viktorija Golubić (Szwajcaria) 6:3, 3:6, 6:2

Czy Sabina Lisicka pokona Karolinę Woźniacką i awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Luksemburgu?