Challenger Budapeszt: Michał Przysiężny przeszedł eliminacje i poznał rywała w głównej drabince

Michał Przysiężny pokonał Stefano Napolitano 6:3, 2:6, 6:4 i awansował do głównej drabinki turnieju ATP Challenger Tour w Budapeszcie. Jego pierwszym rywalem będzie Andriej Martin.

Karolina Konstańczak

Michał Przysiężny, 476. obecnie tenisista świata, rywalizował w poniedziałek ze Stefano Napolitano w ramach III rundy eliminacji turnieju ATP Challenger Tour w Budapeszcie. Polak i Włoch spotkali się dopiero po raz pierwszy w zawodowej karierze.

O losach pierwszego seta zadecydowało tylko jedno przełamanie, które Przysiężny wywalczył w szóstym gemie. Polak w tej partii musiał bronić tylko jednego break pointa, natomiast Napolitano w sumie aż pięciu.

Nasz reprezentant już w trzecim gemie drugiego seta wypracował sobie dogodną okazję, aby wyjść na prowadzenie, ponieważ przyparł rywala do muru i odskoczył na 40-15 przy jego podaniu. Przysiężny nie wykorzystał jednak okazji, a w samej końcówce dwukrotnie stracił podanie. Napolitano triumfował 6:2 i doprowadził do wyrównania w odsłonach.

O losach trzeciej partii oraz całego spotkania zadecydowało przełamanie, które Polak uzyskał już w pierwszym gemie decydującego seta. Nasz reprezentant miał spore kłopoty, aby dowieźć przewagę do końca partii, ponieważ w sumie musiał bronić aż siedem break pointów, ale finalnie triumfował 6:3, 2:6, 6:4.