Mistrzostwa WTA: Kerber o włos od awansu. Cibulkova musi skopiować wyczyn Radwańskiej

Po wtorkowych meczach sytuacja w Grupie Czerwonej singapurskich Mistrzostw WTA jeszcze bardziej się skomplikowała i wszystkie tenisistki zachowały szanse na awans do półfinału.

Rafał Smoliński
Dominika Cibulkova Getty Images / Julian Finney / GettyImages / Na zdjęciu: Dominika Cibulkova

Liderka światowego rankingu, Andżelika Kerber, jako jedyna ma na koncie dwa wygrane spotkania i aby przejść do dalszej fazy potrzebuje w ostatnim pojedynku zdobyć tylko seta. Nie może jej na to pozwolić Madison Keys, która jeśli w czwartek zwycięży w dwóch partiach, to wyjdzie z Grupy Czerwonej bez względu na wynik drugiego spotkania.

Zajmująca drugie miejsce po dwóch meczach Simona Halep również chciałaby uniknąć nerwowego wyczekiwania i już po swoim pojedynku przesądzić sprawę awansu. Stanie się tak, jeśli zwycięży w dwóch setach. Jeśli uczyni to w trzech partiach, będzie musiała trzymać kciuki za to, aby Keys nie pokonała Kerber 2-0.

W najmniej korzystnej sytuacji, znanej z zeszłego roku polskim fanom, znalazła się Dominika Cibulkova. Słowaczka, podobnie jak w Mistrzostwach WTA 2015 Agnieszka Radwańska, musi wygrać z Halep w dwóch setach i liczyć, że w takim samym stosunku Kerber pokona Keys. Biorąc pod uwagę dodatkową motywację Niemki (punkty, pieniądze, pierwsze miejsce w grupie), takiego scenariusza nie można wykluczyć.

Możliwe scenariusze w Grupie Czerwonej:

Halep w dwóch setach Halep w trzech setach Cibulkova w dwóch setach Cibulkova w trzech setach
Kerber w dwóch setach Kerber i Halep Kerber i Halep Kerber i Cibulkova Kerber i Halep
Kerber w trzech setach Kerber i Halep Kerber i Halep Kerber i Keys Kerber i Halep
Keys w dwóch setach Halep i Keys Keys i Kerber Keys i Kerber Keys i Kerber
Keys w trzech setach Halep i Kerber Kerber i Halep Keys i Kerber Keys i Kerber

Grupa Czerwona

niedziela, 23 października

Andżelika Kerber (Niemcy, 1) - Dominika Cibulkova (Słowacja, 7) 7:6(5), 2:6, 6:3

4 Dominika Cibulkova 2 0 1-4 20 20-27 43

* bezpośredni mecz, procent wygranych setów w turnieju, a potem procent wygranych gemów decyduje o kolejności w przypadku równej liczby zwycięstw i rozegranych meczów.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Dominika Cibulkova awansuje do półfinału?