ATP Wiedeń: Juergen Melzer wyeliminował Roberto Bautistę, Dominic Thiem i Jo-Wilfried Tsonga w II rundzie

Juergen Melzer niespodziewanie pokonał Roberto Bautistę w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 500 w Wiedniu. Łatwo do II rundy awansowali rozstawieni Dominic Thiem, Jo-Wilfried Tsonga i David Ferrer.

Marcin Motyka
PAP/EPA / WU HONG

Jürgen Melzer przypomniał o sobie w znakomity sposób. Austriak, niegdyś ósmy tenisista świata, który z powodu kłopotów zdrowotnych spadł na aż 417. miejsce w światowej klasyfikacji, w I rundzie turnieju ATP w Wiedniu niespodziewanie pokonał 7:5, 6:4 walczącego o kwalifikację Finałów ATP World Tour Roberto Bautistę. - Gra w rodzinnym mieście to dla mnie ogromny zaszczyt - przyznał 35-letni wiedeńczyk, który w II rundzie zagra z lepszym z pary Fabio Fognini - Albert Ramos.

W ślady starszego brata nie poszedł młodszy z rodu Melzerów, Gerald. 26-latek przegrał 0:6, 3:6 z najlepszym aktualnie austriackim tenisistą Dominikiem Thiemem. 23-latek z Wiener-Neustadt, który jest blisko, by pierwszy raz w karierze wystąpić w kończącym sezon turnieju Masters, o ćwierćfinał zmagań w Wiener Stadthalle powalczy z Viktorem Troickim. Serb we wtorek w trzech partiach ograł Kevina Andersona.

Mocne otwarcie zanotował Jo-Wilfried Tsonga. Francuz, zwycięzca Erste Bank Open z 2011 roku, na początek swoich tegorocznych zmagań wygrał 6:3, 6:4 z Benjaminem Beckerem, w ciągu 72 minut gry posyłając 11 asów, 30 zagrań kończących oraz ani razu nie dając się przełamać i wykorzystując dwa z siedmiu break pointów. - Pokazałem dobry tenis i wygrałem bez straty seta. Jestem usatysfakcjonowany swoim występem - powiedział 31-latek z Le Mans.

Feliciano Lopez wyszedł zwycięsko z trzysetowej batalii z Lucasem Pouille'em. Hiszpan zwyciężył 4:6, 6:2, 7:5, w dziesiątym gemie rozstrzygającej odsłony broniąc piłki meczowej. - Wiedziałem, że to będzie trudny mecz, dlatego jestem zadowolony ze zwycięstwa - przyznał Lopez, triumfator imprezy w Wiedniu sprzed 12 lat, który w 1/8 finału zmierzy się z Johnem Isnerem.

David Ferrer potrzebował tylko 18 minut, by wyeliminować Kyle'a Edmunda. Po tym czasie bowiem Brytyjczyk zrezygnował z dalszej gry z powodu kontuzji prawego biodra. Kolejnym rywalem Hiszpana będzie Joao Sousa, który do II rundy także dostał się dzięki kreczowi rywala. Mecz z Portugalczykiem przedwcześnie poddał Pablo Cuevas, tłumacząc się bólem lewego kolana.

We wtorek do II rundy awansował również Gilles Simon. Francuz wygrał 6:4, 7:5 z Guillermo Garcią-Lopezem, podwyższając tym samym na 7-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z Hiszpanem.