ATP Wiedeń: Mariusz Fyrstenberg i Guillermo Duran po raz pierwszy w ćwierćfinale

Mariusz Fyrstenberg i Guillermo Duran odnieśli w środę pierwsze wspólne zwycięstwo w ATP World Tour. W meczu I rundy turnieju w Wiedniu pokonali Mate Pavicia i Alexandra Peyę 6:3, 3:6, 12-10.

Rafał Smoliński
Mariusz Fyrstenberg / Na zdjęciu: Mariusz Fyrstenberg

Nie udało się w Sankt Petersburgu i Moskwie, ale w Wiedniu Mariusz Fyrstenberg i Guillermo Duran radzą sobie dobrze. W niedzielę z powodzeniem przeszli dwustopniowe eliminacje, natomiast w środę zwyciężyli parę Mate Pavić i Alexander Peya 6:3, 3:6, 12-10.

Polsko-argentyński debel potrzebował 84 minut, aby cieszyć się z wygranej. W partii otwarcia jako jedyny zdobył przełamanie, ale w drugim secie to rywale byli lepsi w stosunku 6:3. W super tie breaku nie zabrakło emocji, lecz Fyrstenberg i Duran nie musieli bronić meczboli, a sami wykorzystali czwartą okazję do skończenia pojedynku.

O miejsce w półfinale halowych zawodów Erste Bank Open Fyrstenberg i Duran powalczą w czwartek z najwyżej rozstawioną brytyjsko-brazylijską parą Jamie Murray i Bruno Soares, która zwyciężyła amerykański duet John Isner i Scott Lipsky 4:6, 7:5, 10-6. Warszawianin i jego partner trzy dotychczasowe mecze w austriackiej stolicy wygrali po super tie breaku.

Erste Bank Open, Wiedeń (Austria)
ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,884 mln euro
środa, 26 października

I runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, Q) / Guillermo Duran (Argentyna, Q) - Mate Pavić (Chorwacja) / Alexander Peya (Austria) 6:3, 3:6, 12-10

Czy Mariusz Fyrstenberg i Guillermo Duran awansują do półfinału?