Mistrzostwa WTA: Andżelika Kerber z kompletem zwycięstw. Dominika Cibulkova ocalona!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / WU HONG /
PAP/EPA / WU HONG /

Madison Keys potrzebowała seta w pojedynku z Andżeliką Kerber, aby awansować do półfinału Mistrzostw WTA. Liderka światowego rankingu jednak nie ustąpiła, a z jej zwycięstwa 6:3, 6:3 najbardziej ucieszyła się Dominika Cibulkova.

Czwartkowy mecz pokazał, dlaczego w sześciu poprzednich starciach Madison Keys pokonała Andżelikę Kerber tylko raz, w finale turnieju rozgrywanego w 2014 roku na trawnikach w Eastbourne. Amerykanka starała się grać ofensywnie, ale w jej poczynaniach brakowało regularności. Reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów imponowała za to grą zza linii końcowej. "Angie" znakomicie pracowała i była w stanie przebić na drugą stronę niemal każdą piłkę.

Jak się popełnia trzy razy więcej błędów własnych, niż piłek się wygrywa (a tak było w premierowej odsłonie), to trudno jest liczyć na wygranie seta z najlepszą tenisistką świata. Nawet gdy Kerber nie jest znakomicie dysponowana. Keys miała swoje szanse. W partii otwarcia była w stanie dwukrotnie odrobić stratę przełamania, lecz nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Tenisistka z Puszczykowa sporo jej pomagała, wyrzucając piłki w aut czy popełniając podwójne błędy. Jednak w decydującej fazie uspokoiła grę i wygrała trzy gemy z rzędu.

Amerykanka przegrała partię otwarcia 3:6, lecz ciągle liczyła się w grze o półfinał. Drugiego seta otworzyła prowadzeniem 2:0 i był to jej jedyny błysk w tej części meczu. Kerber walczyła o każdą piłkę, robiła wszystko, aby zmusić Amerykankę do zagrania tego dodatkowego uderzenia. I "Maddy" po prostu nie dawała rady. Proste błędy potrafiła skwitować uśmiechem, ale zatrzymać rywalki nie była w stanie. Przegrała pięć gemów z rzędu, zanim w końcu utrzymała podanie. Kilka chwil później "Angie" wykorzystała pierwszego meczbola.

Statystyki meczu Andżeliki Kerber z Madison Keys

Po zaledwie 61 minutach było już po wszystkim. Kerber odniosła trzecie zwycięstwo w Grupie Czerwonej i z pierwszego miejsca awansowała do półfinału singapurskiego Masters. Jej sobotnią rywalką będzie Agnieszka Radwańska lub Karolina Pliskova, które w piątek zmierzą się ze sobą w pojedynku o drugą pozycję w Grupie Białej. Wygrana Niemki ucieszyła także Dominikę Cibulkovą, która skopiowała wyczyn Agnieszki Radwańskiej z 2015 roku i w półfinale spotka się ze Swietłaną Kuzniecową.

Mistrzostwa WTA, Singapur (Singapur) Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 7 mln dolarów czwartek, 27 października