ATP Wiedeń: Mariusz Fyrstenberg i Guillermo Duran postraszyli faworytów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CJ GUNTHER /
PAP/EPA / CJ GUNTHER /

Mariusz Fyrstenberg i Guillermo Duran przegrali w czwartek z parą, która w poniedziałek awansuje na pierwsze miejsce w rankingu ATP Doubles Race to London. Polak i Argentyńczyk stoczyli wyrównany bój z Jamie'em Murrayem i Bruno Soaresem.

Brytyjsko-brazylijski debel ma na swoim koncie m.in. triumfy w tegorocznym Australian Open i US Open, dlatego w turnieju Erste Bank Open został rozstawiony z pierwszym numerem. Mimo tego nie miał łatwej przeprawy z Mariuszem Fyrstenbergiem i Guillermo Duranem, którzy do drabinki dostali się z eliminacji.

W pierwszym secie obie pary miały swoje szanse na przełamanie, lecz o zwycięstwie zadecydował tie break, w którym faworyci wygrali dwie ostatnie piłki. W drugim secie warszawianin i jego partner także mogli odebrać serwis rywalom, ale Murray i Soares wyrównali na po 2, po czym błyskawicznie uzyskali decydującego breaka.

Fyrstenberg i Duran przegrali ostatecznie 6:7(5), 4:6 i na ćwierćfinale zakończyli występ w halowym turnieju w Wiedniu. Za swój udział otrzymają po 90 punktów do rankingu deblowego. Murray i Soares zostaną w poniedziałek najlepszą parą sezonu, bo wyprzedzą duet Nicolas Mahut i Pierre-Hugues Herbert (drugi z Francuzów skupił się w ostatnich tygodniach na singlu). W półfinale austriackiej imprezy czeka Brytyjczyka i Brazylijczyka starcie z Oliverem Marachem i Fabrice'em Martinem.

Erste Bank Open, Wiedeń (Austria) ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,884 mln euro czwartek, 27 października

ćwierćfinał gry podwójnej:

Jamie Murray (Wielka Brytania, 2) / Bruno Soares (Brazylia, 2) - Mariusz Fyrstenberg (Polska, Q) / Guillermo Duran (Argentyna, Q) 7:6(5), 6:4

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Jamie Murray i Bruno Soares wygrają turniej w Wiedniu?