ATP Wiedeń: Murray rozbił obolałego Isnera, Ferrer i Karlović obronili meczbole

Andy Murray w dwóch setach pokonał Johna Isnera w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 500 w Wiedniu. David Ferrer i Ivo Karlović awansowali do 1/2 finału, choć w piątkowych pojedynkach byli o krok od porażek.

Marcin Motyka
PAP/EPA / ROLEX DELA PENA

Mecze z Johnem Isnerem nie należą do przyjemnych. Gdy Amerykanin serwuje na swoim najwyższym poziomie, jest niemalże nie do pokonania. Ale w piątkowym ćwierćfinale z Andym Murrayem był cieniem samego siebie. Podanie nie było jego atutem, a dodatkowo zmagał się z kłopotami fizycznymi, w tym kontuzją dłoni. Brytyjczyk bezlitośnie wykorzystał niedyspozycję rywala i łatwo zwyciężył 6:1, 6:3 w niespełna pięć kwadransów.

Dla Murraya, który w piątek ani razu nie oddał podania, a sam uzyskał aż cztery breaki, to 14. wygrany mecz z rzędu. Szkot walczy, by zbliżyć się do prowadzącego w rankingu ATP Novaka Djokovicia i przed dwoma ostatnimi turniejami sezonu (w paryskiej hali Bercy i Finały ATP World Tour) mieć realną szansę na zastąpienie Serba na pozycji lidera światowej klasyfikacji. Aby tak się stało, musi zwyciężyć w stolicy Austrii.

W półfinale dojdzie do konfrontacji mistrzów dwóch ostatnich edycji tej imprezy. Murray, zwycięzca Erste Bank Open z 2015 roku, zmierzy się z Davidem Ferrerem, zeszłorocznym triumfatorem, z którym ma bilans 14-6. Hiszpan był o krok od porażki w ćwierćfinale z Viktorem Troickim. W decydującym secie przegrywał już 2:5 i musiał bronić meczbola, lecz odwrócił losy spotkania, zdobył pięć końcowych gemów z rzędu i ostatecznie zwyciężył 6:3, 3:6, 7:5 po dwóch godzinach i 33 minutach wyniszczającej batalii.

Piłki meczowej w piątek bronił również Ivo Karlović. Chorwat zmierzył się z Karenem Chaczanowem i wygrał 6:7(5), 7:6(5), 6:3, w 12. gemie drugiej partii oddalając meczbola dla Rosjanina. W zwycięstwie rozstawionemu z numerem ósmym Karloviciowi pomógł serwis. Tenisista z Zagrzebia posłał 29 asów i po trafionym pierwszym podaniu zdobył 60 z 69 rozegranych punktów.

Półfinałowym przeciwnikiem Karlovicia będzie Jo-Wilfried Tsonga. Francuz, turniejowa "szóstka" i zwycięzca Erste Bank Open z 2011 roku, w 1/4 finału pokonał w dwóch setach leworęcznego Alberta Ramosa.