WTA Challenger Limoges: Caroline Garcia i Alize Cornet zmierzą się z Rosjankami w półfinale

Francuzka Caroline Garcia pokonała 6:1, 4:6, 6:3 Chorwatkę Donnę Vekić w ćwierćfinale challengera WTA w Limoges. Do półfinału awansowała również inna reprezentantka gospodarzy Alize Cornet.

PAP/EPA / YOAN VALAT

Caroline Garcia (WTA 24) jest niepokonana od pięciu spotkań. W Pucharze Federacji zwyciężyła Petrę Kvitovą i Karolinę Pliskovą. W Limoges w pierwszych dwóch rundach oddała po siedem gemów Słowaczce Rebecce Sramkovej i Czeszce Lucie Hradeckiej. W ćwierćfinale Francuzka wygrała 6:1, 4:6, 6:3 z Donną Vekić (WTA 101). Rok temu obie tenisistki spotkały się w Limoges w tej samej fazie i wtedy Francuzka również zwyciężyła w trzech setach.

W ubiegłym sezonie Garcia w drodze po tytuł w Limoges straciła trzy sety. Jednego urwała jej Jekaterina Aleksandrowa już w I rundzie. Tym razem pierwszego seta straciła w ćwierćfinale z Vekić. W ciągu 99 minut Francuzka zaserwowała pięć asów i wykorzystała sześć z 10 break pointów.

Kolejną rywalką Garcii będzie Natalia Wichliancewa (WTA 166), która pokonała 6:4, 6:1 Tamarę Korpatsch (WTA 162). W ciągu 70 minut 19-letnia Rosjanka obroniła pięć break pointów i wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie.

Alize Cornet (WTA 45) wygrała 6:4, 7:6(6) ze Stefanie Vögele (WTA 112). Francuzka popełniła dziewięć podwójnych błędów i trzy razy oddała podanie, ale sama wykorzystała cztery z 19 break pointów. Reprezentantka gospodarzy zdobyła o siedem punktów więcej od Szwajcarki (100-93).

W półfinale Cornet zagra z Jekateriną Aleksandrową (WTA 133), która pokonała 7:6(5), 7:5 Marynę Zaniewską (WTA 128). Rosjanka zaserwowała osiem asów i zdobyła 37 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Engie Open de Limoges, Limoges (Francja)