International Premier Tennis League: druga wygrana Indian Aces. Nishikori rozgromił Berdycha

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MICHAEL REYNOLDS /
PAP/EPA / MICHAEL REYNOLDS /

Indian Aces są jedyną niepokonaną drużyną w trzeciej edycji International Premier Tennis League. W sobotę z pierwszego zwycięstwa cieszyli się Japan Warriors, którzy okazali się lepsi od UAE Royals.

W piątek doszło w Saitamie do dwóch pogromów. W sobotę było zdecydowanie więcej emocji. Najpierw zeszłoroczni finaliści, ekipa Indian Aces, okazali się minimalnie lepsi od broniących tytułu OUE Singapore Slammers. Po czterech setach na tablicy wyników było po 20, ale w decydującej rozgrywce Kirsten Flipkens pokonała Kiki Bertens 6:5. Dzięki temu Indian Aces pozostali niepokonani w tegorocznym IPTL.

Ze zwycięstwa w końcu cieszyli się tenisiści z drużyny Japan Warriors. Jelena Janković rozpoczęła zmagania z UAE Royals od łatwego triumfu nad Martiną Hingis, ale Szwajcarka szybko odrobiła część strat w mikście. Potem sety dla gości wygrali jeszcze Goran Ivanisević oraz Pablo Cuevas i Daniel Nestor (partnerujący wcześniej Hingis w grze mieszanej). Kwestię zwycięstwa rozstrzygnęła singlowa gra mężczyzn. Faworyt gospodarzy, Kei Nishikori, nie zawiódł i rozgromił Tomasa Berdycha 6:1. Japan Warriors zapisali na swoje konto trzy punkty, zaś UAE Royals jeden, ponieważ osiągnęli granicę 20 gemów.

W niedzielę odbędą się ostatnie mecze w Saitamie. Najpierw Indian Aces spotkają się z UAE Royals, po czym Japan Warriors zagrają z OUE Singapore Slammers. W kolejnych dniach IPTL przeniesie się do Singapuru (6-8 grudnia) i Hajdarabadu (9-11 grudnia). Wielki finał z udziałem dwóch najlepszych drużyn odbędzie się 11 grudnia.

INTERNATIONAL PREMIER TENNIS LEAGUE

Wyniki i tabela:

Saitama (Japonia)

sobota, 3 grudnia

Indian Aces - OUE Singapore Slammers 26:25

Set 1.: Thomas Enqvist - Carlos Moya 4:6 Set 2.: Feliciano Lopez - Marcos Baghdatis 6:4 Set 3.: Ivan Dodig / Feliciano Lopez - Nick Kyrgios / Marcelo Melo 4:6 Set 4.: Rohan Bopanna / Sania Mirza - Marcelo Melo / Kiki Bertens 6:4 Set 5.: Kirsten Flipkens - Kiki Bertens 6:5

Japan Warriors - UAE Royals 23:20

Set 1.: Jelena Janković - Martina Hingis 6:1 Set 2.: Jean-Julien Rojer / Jelena Janković - Daniel Nestor / Martina Hingis 4:6 Set 3.: Marat Safin - Goran Ivanisević 4:6 Set 4.: Kei Nishikori / Fernando Verdasco - Pablo Cuevas / Daniel Nestor 3:6 Set 5.: Kei Nishikori - Tomas Berdych 6:1

M Drużyna Mecze Zwycięstwa Porażki Gemy Punkty
1Indian Aces22056-426
2UAE Royals21149-424
3Japan Warriors21140-503
4OUE Singapore Slammers20244-551

* Do wielkiego finału, który zostanie rozegrany 11 grudnia w Hajdarabadzie, awansują dwie najlepsze drużyny.