International Premier Tennis League: pierwsza porażka Indian Aces

W trzeciej edycji International Premier Tennis League każda drużyna ma już na koncie co najmniej jedną porażkę i jedno zwycięstwo. W niedzielę zakończyły się trzydniowe zmagania w Saitamie.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / IAN LANGSDON

Pierwszej porażki doznała niepokonana dotychczas ekipa Indian Aces. W niedzielę tenisiści tego zespołu nie wygrali nawet seta. Dla UAE Royals niezawodni w singlu byli Thomas Johansson, Tomas Berdych oraz Martina Hingis, która wspólne z Pablo Cuevasem była najlepsza także w deblu. Ostatecznie Indian Aces przegrali 20:30. UAE Royals dzięki temu zwycięstwu awansowali na pierwsze miejsce.

W drugim spotkaniu gospodarze przegrali z broniącymi tytułu OUE Singapore Slammers 23:27. Japan Warriors nie pomogła dobra postawa Keia Nishikoriego, który w ostatnim secie zwyciężył Nicka Kyrgiosa. Wcześniej bolesnych porażek doznali Jelena Janković i Marat Safin. OUE Singapore Slammers odnieśli pierwsze zwycięstwo w IPTL 2016 i awansowali na trzecie miejsce. Na ostatnim sklasyfikowani po turnieju w Saitamie są Japan Warriors.

W najbliższych dniach IPTL przeniesie się do Singapuru (6-8 grudnia) i Hajdarabadu (9-11 grudnia). Wielki finał z udziałem dwóch najlepszych drużyn odbędzie się 11 grudnia.

Set 3.: Carlos Moya - Marat Safin 6:1
Set 4.: Marcos Baghdatis (Nick Kyrgios) / Marcelo Melo - Kei Nishikori / Fernando Verdasco 6:5
Set 5.: Nick Kyrgios - Kei Nishikori 4:9

M Drużyna Mecze Zwycięstwa Porażki Gemy Punkty
1 UAE Royals 3 2 1 79-62 7
2 Indian Aces 3 2 1 76-72 7
3 OUE Singapore Slammers 3 1 2 71-78 4
4 Japan Warriors 3 1 2 63-77 4

* Do wielkiego finału, który zostanie rozegrany 11 grudnia w Hajdarabadzie, awansują dwie najlepsze drużyny.