International Premier Tennis League: drużyna Indian Aces wróciła na pierwsze miejsce

Nie ma Sereny Williams, nie ma Rogera Federera, ale rozgrywki International Premier Tennis League toczą się dalej swoim rytmem. Od wtorku tenisiści rywalizują w Singapurze.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / MICHAEL REYNOLDS

Wtorkowe spotkania były okazją do rewanżu za niepowodzenia doznane w niedzielę w japońskiej Saitamie. Z szansy skorzystała drużyna Indian Aces, która pokonała UAE Royals 26:19. Tym razem swoje sety wygrali Kirsten Flipkens i Mark Philippoussis. Do zwycięstwa przyczynili się również Sania Mirza, Rohan Bopanna, Ivan Dodig i Feliciano Lopez, który zawiódł tylko w starciu singlistów, gdyż musiał uznać wyższość Tomasa Berdycha.

Rewanżu nie było w drugim spotkaniu, bowiem OUE Singapore Slammers po raz drugi z rzędu okazali się lepsi od Japan Warriors. Już na początku Kiki Bertens pewnie zwyciężyła Jelenę Janković, a później swoje dołożyli jeszcze Rainer Schuettler, Marcelo Melo, Marcos Baghdatis i Nick Kyrgios. Australijczyk rozgromił w ostatniej rozgrywce Fernando Verdasco, dzięki czemu gospodarze pokonali rywali aż 29:16.

Indian Aces awansowali we wtorek na pierwszą pozycję w trzeciej edycji IPTL. Drużyny pozostaną jeszcze w Singapurze przez dwa dni, zanim 9 grudnia zaprezentują się w Hajdarabadzie. Wielki finał z udziałem dwóch najlepszych zespołów odbędzie się 11 grudnia.

Set 3.: Marcelo Melo / Kiki Bertens - Jean-Julien Rojer / Jelena Janković 6:2
Set 4.: Marcos Baghdatis / Marcelo Melo (Nick Kyrgios) - Jean-Julien Rojer / Fernando Verdasco 5:6
Set 5.: Nick Kyrgios - Fernando Verdasco 6:1

M Drużyna Mecze Zwycięstwa Porażki Gemy Punkty
1 Indian Aces 4 3 1 102-91 10
2 UAE Royals 4 2 2 98-88 7
3 OUE Singapore Slammers 4 2 2 100-94 7
4 Japan Warriors 4 1 3 79-106 4

* Do wielkiego finału, który zostanie rozegrany 11 grudnia w Hajdarabadzie, awansują dwie najlepsze drużyny.