International Premier Tennis League: kolejne emocje w starciu zeszłorocznych finalistów

Drużyna Indian Aces jest o krok od awansu do finału trzeciej edycji International Premier Tennis League. W meczu na szczycie zwyciężyła w czwartek OUE Singapore Slammers 23:22. Cenną wygraną odnieśli również Japan Warriors.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / IAN LANGSDON

Ostatnią kolejkę zmagań w Singapurze rozpoczęło spotkanie Japan Warriors z UAE Royals. Fernando Verdasco pokonał na początek Pablo Cuevasa, ale po zwycięstwie w mikście Daniela Nestora i Martiny Hingis to rywale wyszli na prowadzenie. Kluczowa dla losów meczu okazała się wygrana w singlu Kurumi Nary. Potem pięć gemów zdobył Marat Safin, dzięki czemu Japan Warriors triumfowali ostatecznie 23:20.

Znów sporo emocji było w drugim w tym sezonie starciu zeszłorocznych finalistów IPTL. Indian Aces, podobnie jak kilka dni temu w Saitamie, ponownie okazali się lepsi od OUE Singapore Slammers, tym razem w stosunku 23:22. Broniących tytułu gospodarzy na prowadzenie wyprowadzili Carlos Moya i Kiki Bertens, ale wówczas nastąpiła kapitalna odpowiedź Sanii Mirzy i Rohana Bopanny. Ivan Dodig i Feliciano Lopez wygrali następnie debla i na tablicy wyników był remis. Nick Kyrgios może sobie pluć w brodę, że nie wykorzystał serwisu w decydującej rozgrywce. Australijczyk oddał podanie w 10. gemie, po czym cały pojedynek wygrał dla Indian Aces Lopez.

Ekipa z Indii znacznie zwiększyła swoje szanse na awans do wielkiego finału. W piątek i sobotę rozegra ostatnie mecze fazy zasadniczej na własnym terenie, w Hajdarabadzie. O tytuł powalczą w niedzielę dwa najlepsze zespoły.

INTERNATIONAL PREMIER TENNIS LEAGUE

Wyniki i tabela:

Singapur (Singapur)

czwartek, 8 grudnia

Japan Warriors - UAE Royals 23:20

Set 1.: Fernando Verdasco - Pablo Cuevas 6:2
Set 2.: Jean-Julien Rojer / Fernando Verdasco - Pablo Cuevas / Daniel Nestor 5:6
Set 3.: Jean-Julien Rojer / Jelena Janković - Daniel Nestor / Martina Hingis 1:6
Set 4.: Kurumi Nara - Martina Hingis (Ana Ivanović) 6:0
Set 5.: Marat Safin - Goran Ivanisević 5:6

Indian Aces - OUE Singapore Slammers 23:22

Set 1.: Mark Philippoussis - Carlos Moya 4:6
Set 2.: Kirsten Flipkens - Kiki Bertens 1:6
Set 3.: Rohan Bopanna / Sania Mirza - Nick Kyrgios (Marcelo Melo) / Kiki Bertens 6:0

4 UAE Royals 6 2 4 136-141 8

* Do wielkiego finału, który zostanie rozegrany 11 grudnia w Hajdarabadzie, awansują dwie najlepsze drużyny.