International Premier Tennis League: Indian Aces pierwszymi finalistami

Drużyna Indian Aces jako pierwsza zameldowała się w finale trzeciej edycji International Premier Tennis League. O drugie miejsce w fazie zasadniczej powalczą w sobotę w bezpośrednim spotkaniu Japan Warriors i OUE Singapore Slammers.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / PETER SCHNEIDER

Piątkowe mecze były dla UAE Royals i OUE Singapore Slammers okazją do rewanżu za czwartkowe porażki doznane w Singapurze, jednak i tym razem lepsi okazali się rywale. Japan Warriors do zwycięstwa nad ekipą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich poprowadzili Marat Safin, Jean-Julien Rojer, Jelena Janković i Fernando Verdasco. Skończyło się na 25:20, co przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej pozwoliło japońskiej drużynie wskoczyć na pozycję wicelidera.

W drugim spotkaniu zmierzyły się ekipy Indian Aces oraz OUE Singapore Slammers i po raz trzeci w tym roku lepszy był pierwszy z tych zespołów. Dzięki doskonałej postawie Ivana Dodiga i Feliciano Lopeza gospodarze szybko objęli bezpieczne prowadzenie. W piątej grze swoje dołożyli jeszcze Sania Mirza i Rohan Bopanna, dzięki czemu Indian Aces wygrali 24:19.

Ekipa z Indii jako pierwsza zakwalifikowała się do niedzielnego finału. O drugie premiowane awansem miejsce powalczą w sobotę w bezpośrednim spotkaniu Japan Warriors i OUE Singapore Slammers.

Set 2.: Kurumi Nara - Ana Ivanović 1:6
Set 3.: Jean-Julien Rojer / Jelena Janković - Daniel Nestor / Martina Hingis 6:5
Set 4.: Jean-Julien Rojer / Fernando Verdasco - Pablo Cuevas / Daniel Nestor 6:0
Set 5.: Fernando Verdasco - Tomas Berdych 6:6

Indian Aces - OUE Singapore Slammers 24:19

Set 1.: Ivan Dodig / Feliciano Lopez - Marcos Baghdatis / Marcelo Melo 6:2 Set 2.: Feliciano Lopez - Nick Kyrgios 6:0 Set 3.: Kirsten Flipkens - Kiki Bertens 2:6 Set 4.: Thomas Enqvist - Carlos Moya 4:6 Set 5.: Rohan Bopanna / Sania Mirza - Marcos Baghdatis / Kiki Bertens 6:5

M Drużyna Mecze Zwycięstwa Porażki Gemy Punkty
1 Indian Aces 7 5 2 169-159 17
2 Japan Warriors 7 4 3 154-166 13
3 OUE Singapore Slammers 7 3 4 171-159 11
4 UAE Royals 7 2 5 156-166 9

* Do wielkiego finału, który zostanie rozegrany 11 grudnia w Hajdarabadzie, awansują dwie najlepsze drużyny. ZOBACZ WIDEO Natalia Partyka: nie myślę o końcu kariery, mogę grać nawet przez 10 lat