International Premier Tennis League: OUE Singapore Slammers powalczą o obronę tytułu

Zespół OUE Singapore Slammers powalczy w niedzielę o obronę tytułu w International Premier Tennis League. O drugie mistrzostwo będą się również starali gospodarze, drużyna Indian Aces.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / GEORGIOS KEFALAS

Pierwszymi finalistami już w piątek zostali Indian Aces. W sobotę doszło do starcia pomiędzy ekipami OUE Singapore Slammers a Japan Warriors, którego stawką było drugie miejsce po fazie zasadniczej. Obrońcy tytułu wygrali wszystkie sety i zwyciężyli ostatecznie 30:20. Szansę debiutu w IPTL otrzymał Prajnesh Gunneswaran, który w singlu postraszył Marcosa Baghdatisa.

Na zakończenie dnia zmierzyły się drużyny Indian Aces i UAE Royals. Po czterech setach meczu w Hajdarabadzie lepsi o gema byli goście, dlatego wynik spotkania ustalił się po grze singlowej mężczyzn. Tomas Berdych pokonał Ivana Dodiga 6:3, dzięki czemu zapewnił wygraną zespołowi UAE Royals w stosunku 24:20. Drużyna Czecha i tak zajęła ostatnie miejsce w tegorocznej edycji International Premier Tennis League.

W niedzielnym finale IPTL zmierzą się zatem Indian Aces i OUE Singapore Slammers. W zeszłym roku oba zespoły spotkały się w meczu o tytuł w Singapurze, gdzie górą byli gospodarze. Indian Aces triumfowali natomiast w pierwszej edycji ligi, której finał odbył się w Nowym Delhi (pokonali wówczas UAE Royals). W tegorocznej fazie zasadniczej Indian Aces i OUE Singapore Slammers zmierzyli się trzykrotnie i za każdym razem zwyciężała drużyna z Indii.

Set 3.: Marcelo Melo / Kiki Bertens - Jean-Julien Rojer / Jelena Janković 6:5
Set 4.: Nick Kyrgios / Marcelo Melo - Jean-Julien Rojer / Prajnesh Gunneswaran (Fernando Verdasco) 6:3

4 UAE Royals 8 3 5 180-186 12

* Do wielkiego finału, który zostanie rozegrany 11 grudnia w Hajdarabadzie, awansowały dwie najlepsze drużyny.