WTA Shenzhen: Simona Halep straciła seta, Kristyna Pliskova górą w dreszczowcu

Rumunka Simona Halep pokonała 6:1, 3:6, 6:3 Serbkę Jelenę Janković i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Shenzhen. Natomiast Czeszka Kristyna Pliskova obroniła dwie piłki meczowe w spotkaniu z Łotyszką Anastasiją Sevastovą.

PAP/EPA / WALLACE WOON

Nie tylko Agnieszka Radwańska, ale również Simona Halep (WTA 4) miała problemy na otwarcie turnieju w Shenzhen. Rumunka nie musiała jednak bronić piłek meczowych. Pokonała 6:1, 3:6, 6:3 byłą liderkę rankingu Jelenę Janković (WTA 54). W trwającym godzinę i 47 minut spotkaniu 25-latka z Konstancy dwa razy oddała podanie, a sama wykorzystała cztery z pięciu break pointów.

- Z Jeleną zawsze gra się trudno, to dobra tenisistka. Nie jest łatwo zaczynać sezon od starcia z taką rywalką. Jednak jestem dumna, że udało mi się z nią wygrać, nawet jeśli były trzy sety. Myślę, że to był dobry mecz - powiedziała Halep, która podwyższyła na 7-1 bilans konfrontacji z Janković. Było to ich szóste trzysetowe spotkanie.

Kristyna Pliskova (WTA 60) pokonała 1:6, 6:3, 7:6(6) Anastasiję Sevastovą (WTA 34), ćwierćfinalistkę US Open 2016. W trzecim secie Czeszka wróciła z 0:4, a w tie breaku przy 4-6 obroniła dwie piłki meczowe. W trwającym godzinę i 48 minut spotkaniu leworęczna tenisistka z Pragi zaserwowała siedem asów.

Kolejną rywalką Halep będzie Katerina Siniakova (WTA 52), która wykorzystała osiem z 12 break pointów i wygrała 6:3, 7:5 z Shuai Peng (WTA 83). W II rundzie Pliskova zmierzy się z kwalifikantką Kai-Chen Chang (WTA 130), która pokonała 7:6(4), 6:1 Viktoriję Golubić (WTA 56). W całym meczu miało miejsce 11 przełamań, z czego siedem na korzyść Tajwanki.

Efektownie sezon rozpoczęła Johanna Konta (WTA 10), półfinalistka Australian Open 2016. Brytyjka wykorzystała sześć z ośmiu break pointów i w 56 minut rozbiła 6:2, 6:0 Turczynkę Caglę Buyukakcay (WTA 82). Nina Stojanović (WTA 142) zwyciężyła 1:6, 7:5, 6:2 Timeę Babos (WTA 28). W ciągu dwóch godzin Węgierka zaserwowała 12 asów, ale cztery razy oddała własne podanie.

Z turnieju wycofała się Timea Bacsinszky (WTA 15) z powodu kontuzji mięśni brzucha. W miejsce Szwajcarki do głównej drabinki weszła Ana Bogdan (WTA 129). Rumunka uległa 6:1, 6:7(5), 3:6 Włoszce Camili Giorgi (WTA 81), trzykrotnej finalistce Katowice Open.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w App Store). Komfort i oszczędność czasu!